YOLLARDA

Kemal Çopuroğlu

Bengütürk RTÜK’ün Cezasına İsyan Etti!

Bu haber 09 Ocak 2015 - 21:36 'de eklendi ve 674 kez görüntülendi.

BÜYÜK TÜRK MİLLETİ’NE

Radyo Televizyon Üst Kurulu, BENGÜTÜRK’ün de aralarında bulunduğu 6 televizyona 20’den fazla ceza verdi.. Cezaların gerekçesi “Dört Bakan ile ilgili iddiaları araştıran komisyonda, bakanların savunmalarını yayınlayan gazetelerin haberlerinin ekranda okunması..” Bu cezalar, demokrasi ahlakı açısından sorunlu olduğu gibi hukuki açıdan da kadüktür.. Zira dünyanın hiçbir demokrasisinde ya da hukukunda (Diktatörlükler hariç) ekranda gazete haberi okundu ve kamuoyu bilgilendirildi diye, yayın kuruluşlarına ceza verilmez, verilemez.. Ceza gerekçesinin, demokrasi tarihinde kara bir leke olarak yerini alacağı kesin..

BENGÜTÜRK olarak bu vesileyle hatırlatmak isteriz ki;

Sayın Başbakan; Daha birkaç gün önce BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ’nün öneminden bahsediyordunuz konuşmanızda..

Sayın Cumhurbaşkanı; Zat-ı alinize daha birkaç gün önce Büyükelçilere seslenirken, “Türkiye basının en özgür olduğu ülke.. Bunu her yerde anlatın” diyordunuz..

Sayın Başbakan, Türk Basını için de vazgeçilmez olan ÖZGÜRLÜK, sizin sorumluluk ve güvenceniz altında olmalıdır.. Oysa bu özgürlüğü, üyelerini bizzat seçtiğiniz kurul aracılığıyla katlediyorsunuz..

Sayın Cumhurbaşkanı; Büyükelçilerimize izah ediniz lütfen, EKRANDA GAZETE OKUNDUĞU İÇİN TELEVİZYONLARA CEZA VERİLMESİNİ, hangi medeni ülkede, hangi cümlelerle izah etsinler ? İzah etmeye çalışırken, insanların yüzlerine bakabilsinler mi? Hukukun ve halkın haber alma özgürlüğünün evrensel kural ve ölçütlerinin neresine monte etsinler bu kararı ? İLERİ DEMOKRASİ iddiasının, DİKTATÖRLÜKLERDE bile az görülür bu “İLERİ ADIMINI” kime, hangi kılıfla yuttursunlar ?

BENGÜTÜRK TELEVİZYONU, siyaseten duruşu olan bir televizyondur, doğru.. Ve bu duruşun ölçüsü, Türk Milleti’nin ortak değerleridir.. Bu ortak değerleri çiğneyen ne kadar şuursuz varsa hepsini uçaklarınızda gezdirip, sarayınızda ağırlayıp, birer demokrasi şampiyonu gibi sunarken, CUMHURBAŞKANI olduğunuz milletin ortak değer ve kazanımlarını savunan BENGÜTÜRK’e, yine Türk Milleti’nin devletinin organları marifetiyle cezalar kestiriyorsunuz.. Biliyoruz, o toplantıda siz yoktunuz.. Ama RUHUNUZ vardı.. Ve üzgünüz ama o ruh, kapkara bir ruh.. Dünyanın hiçbir demokrasisinde rastlanamayacak bu sansür ve tehdit hamlesi, ülkenin her hücresine sinmiş, “YOL ARKADAŞLARINIZI BİLE HEDEFE KOYMUŞ”, diktatoryal ruhunuzun bir ürünü..

BENGÜTÜRK Televizyonu, Türk Milleti’nin ortak değer ve kazanımlarını savunmaya, buna göz diken tüm alçaklıklar ve oyunlarla ilgili, Türk Milleti’ni haberdar etmeye devam edecek.. Haberin, Habercinin namusu olduğu gerçeğini bilerek, haberin ve haber alma hakkının namusuna sahip çıkacak.. Bu tartışma ya da pazarlığa kapalı gerçeğimiz..

Radyo Televizyon Üst Kurulu’na bizzat iktidarınız ve şahsınız tarafından atanan üyeler marifetiyle, KORKUTMA, SİNDİRME hamleniz, emin olunuz geri tepecek.. Namuslu gazeteciler işsiz kalsa da “GAZETECİ”dir.. Ancak siz hiç, iktidardan düşüp de “BAŞBAKAN” kalabilen bir siyasetçi gördünüz mü? Siz hiç “DEMOKRASİ MÜCADELESİ” veren bir iktidar duydunuz mu? Demokrasi, bir talep mevzuudur.. Dolayısıyla iktidar talep etmez, iktidar sunar.. Demokrasi mücadelesini, muhalefet ve iktidardan talep edecek Millet yürütür.. İktidar olduğunuz halde “DEMOKRASİ MÜCADELESİ” veriyormuş pozunuz, HEM ESASTAN HEM DE USULDEN bozuktur, komiktir.. Tıpkı verilen bu cezanın gerekçesi gibi; “GAZETE OKUDUĞU İÇİN CEZALANDIRILAN GAZETECİ..” Bu tarifini buyrun anlatın anlatabilirseniz..

Hayatın akışına, demokrasinin değerlerine, hukuk normlarına bu kadar aykırı bir cezayı, ne mesleğimize, ne medeniyete ne de İLERİ maskeli demokrasiye anlatabilirsiniz..

Ama biz gerçekleri anlatmaya devam edeceğiz..

ÇÜNKÜ, AYYILDIZA SÖZ VERDİK..

Bengütürk Televizyonu

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.