GÖKTÜRKLER ÜZERİNE

Celil Altınbilek

Oktay Vural’dan sınavsız üniversite sözü

Bu haber 15 Mart 2015 - 20:51 'de eklendi ve 378 kez görüntülendi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, sınavsız üniversite sözü verdi, gençlerin 12 yıllık eğitim sonrası üniversiteye sınavsız geçiş yapacaklarını söyledi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural’dan sınavsız üniversite sözü! Türkiye’de 12 yıllık zorunlu eğitim olmasına rağmen hala üniversite için sınav yapılmasını eleştiren MHP’li Vural, iktidara gelmeleri halinde sınavsız üniversite imkanı tanıyacaklarını söyledi.

Vural, MHP Kütahya Teşkilatı tarafından düzenlenen aday adayı tanıtım toplantısına katılarak, gündeme dair açıklamalarda bulundu.
 
MHP’nin iktidar olması halinde üniversite giriş sınavını kaldıracaklarını belirten Vural, sınava giren tüm öğrencilere başarı dileğinde bulundu.
 
Temiz bir sınav olması temennisinde bulunan Vural, “Öncelikle bu sınava giren bütün kardeşlerime başarılar diliyorum. Allah geleceklerini aydınlık kılsın. Çocuklarımızı yetiştiriyoruz, sınava girecek, üniversiteye girecek ve ondan sonra da iş bulacak. Bu süre içerisinde her şeyden önce, jokersiz, kopyasız, tertemiz bir sınav istiyoruz. Bu çocukların geleceğini karartmayın. Bununla ilgili bu çocukların hakkını zayi etmeyin. Milliyetçi Hareket Partisi olarak, 12 yıllık zorunlu eğitim olmasına rağmen madem sınav var, Cenab-ı Hak bize iktidar nasip ederse liseyi bitiren bütün gençlerimizin, sınavsız bir şekilde üniversiteye girmesini temin edeceğiz. Bu milletin sözüdür” diye konuştu.

“EĞİTİM POLİTİKALARI DEĞİŞMEYECEK” 
 
Vural, bundan sonraki dönemler içerisinde her bakan değiştiğinde, değişen eğitimpolitikaları olmayacağını dile getirdi.
 
Kendilerinin, uzun vadeli eğitim politikalarıyla, eğitilmiş insan gücü, asgari ücretle ve taşeronla değil, istihdam ederken refah getirecek bir istihdam politikasıyla gençler ve ailelerinin geleceğini aydınlatacaklarını ifade eden Vural, şöyle konuştu:
 
“Allah, gönüllerindeki neyse onu nasip etsin. Milli ve manevi değerlerimiz, iktidar tarafından yozlaştırılıyor. Bizi biz yapan değerlere neler oluyor? Bunları görmek, duymak ve aklımızla idrak etmek durumundayız. Cenab-ı Hak bize bu görevi veriyor. Diyor ki ‘Görmediniz mi, duymadınız mı?’ biraz sonra anlatacağım olaylar, Cenab-ı Hakkın yazıcı melekleri tarafından yazılıyor. Vademiz bitecek, ömrümüzün bir sonu var. Ama bize bu sorular sorulduğu zaman ‘bunlar olurken görmedin mi, bunlar konulurken duymadın mı, ibret almadın mı?’ diye sorulacak. Bugün burada demokrasi ekseninde ben bir vatandaşımın iradesini istiyorsam, gördükleriniz ve duyduklarınız ekseninde o iradeyi doğru kullanmanızı istiyorum. Çok şeyler yaşadık değerli arkadaşlar. 13 yıldır Türkiye’yi yöneten bir iktidar var, Adalet ve Kalkınma Partisi. Diyor ki, ‘ben muhafazakar demokratım.’ Şimdi elinizi vicdanınıza koyun. 13 yıldır Türkiye’de olan biteni gördüğünüz zaman muhafazakar, mütedeyyin, milli değerleri olan biri olarak, Türkiye nereye gidiyor diye bir baktığınızda, şöyle bir Türkiye düşünün. Eğer manevi değerlerimiz olmazsa ahlaki çöküntüye gidiyoruz demektir. Bugün maalesef Adalet ve Kalkınma Partisi döneminde milli ve ahlaki çöküş dönemi yaşıyoruz. Çok ciddi bir çöküş dönemi var. Devlet yapısında, aile yapımızdaki çöküş ve milli ve manevi değerlerimizdeki yozlaşma. Her türlü sorunu çözebiliriz, ancak devleti yönetenlerin ahlaki ve milli değerlerimizi yozlaştırması bizim başımıza çok daha büyük felaketler açar.”

“İÇ GÜVENLİK PAKETİ” 
 
Vural, İç Güvenlik Paketi hakkında da partisinin görüşünün açık ve net olduğunu vurguladı.
 
Kendilerine, “molotof ve uyuşturucu koalisyonu” dendiğini ileri süren Vural, şunları kaydetti:
 
“Milliyetçi Hareket Partisi olarak biz, molotof düzenlemesi, neyse ne. Açık oylamayla ‘evet’ dedik. Ama meselenin özü o değil. Birileri demir sapan, molotof peşinden koşabilir. Ama ben bu vatandaşın, hukukun, özgürlüğünün ve demokrasinin peşindeyim. Valinin emirlerine uyulmamasını suç haline getiriyorlar. ‘Beğenmedim, atın içeri.’ Yargıyı, yürütmeye hükümete bağlıyorlar. Hepimizi, yargı kararı olmaksızın, kendilerinin tayin ettiği hakim aracılığıyla dinleme hakkı getiriyorlar. Evet, ben milliyetçi bir partiyim. Bu devletin de milletin devleti olmasını istiyorum. Partinin devleti değil. Vali de kaymakam da milletin kaymakamı olacak. Milliyetçi Hareket Partisi olarak bu yasada özünde karşı çıktığımız konu, keyfi bir olağanüstü hal, korku, baskı ve sindirme amacıyla insanlarımızın özgürlüğünü kısıtlamak ve sadece cumhuriyet savcısına ait olan yargı yetkisini valilere vermektir. Onun için biz doğruya ‘doğru’, eğriye ‘eğri’ dedik.”
 
Toplantıya, MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, İl Başkanı Mehmet Ali Türker, aday adayları ile partililer katıldı.


internethaber

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.