DOLAR
8,2970
EURO
10,0759
ALTIN
489,80
BIST
1.445
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
22°C
İstanbul
22°C
Az Bulutlu
Perşembe Az Bulutlu
23°C
Cuma Az Bulutlu
25°C
Cumartesi Az Bulutlu
26°C
Pazar Gök Gürültülü
21°C
BİR DAĞ DAHA GÖÇTÜ  Kenan EROĞLU (Celal Doğru’nun Ardından)  Çok değerli arkadaşım, kardeşim Celal Doğru’nun vefatı üzerine bir yazı yazmak pek aklıma gelmezdi. O hastaydı ve yatıyordu, fakat vefat edeceğini üzerine konduramıyorduk.   Ne diyelim Allah Rahmet eylesin.  1970’li yıllarda “Genç Ülkücüler Teşkilatı”nda ben yönetim kurulunda görev yaparken kendisiyle tanışmış,n1971 den itibaren arkadaşlığımızı...
YENİ ANAYASA YAZILIRKEN Fahrettin Masum BUDAK     Bir süreden beri, bazı partilerde yeni bir anayasaya ihtiyaç olduğuna dair  görüş beyanatları duymaya ve bu demeçleri gazetelerde okumaya başlamıştık. Bu doğrultuda MHP ile AKP’nin biraz daha  ön alarak yeni anayasa taslakları hazırlamak için kolları sıvadıkları gelen haberler arasındaydı. Nitekim bunun sözde kalmadığını ve ete...
 YUNAN İTTİFAKI VOLKAN YAŞAR BERBER         23 ocak 1913 tarihinde sadrazamlığa getirilen Mahmut Şevket Paşa, Balkan savaşının lehte netice vermeyeceğini sezerek kişisel gayretlerde bulunmuştur. Yıldız sarayında Maliye nazırı ile beraber ön istişaresini yaptıktan sonra diğer nazırlarla beraber topluca yemek yerler. Nazırlar odasında toplanılarak ilk defa bilahare kendileri Yunan ittifakı metnini açık...
ZİYA GÖKALPLE İLGİLİ ANILAR  Kenan EROĞLU               Büyük mütefekkirimiz Ziya Gökalp konusuna devam ediyoruz.               Daha önce de belirttim. Ziya Gökalp gibi büyük bir düşünürümüzü ne yazık ki yeteri kadar tanıyamıyoruz. Onun vefatından sonra 20 yılı geçkin bir süre kendisinin neredeyse unutulmaya terk edildiğini, hatta ders kitabı olarak yazdığı bazı eserlerinin basılmak...

“7 HAZİRAN DÖNÜM NOKTASI”

“7 HAZİRAN DÖNÜM NOKTASI”
30.04.2015
0
A+
A-

Şefkat Çetin, Zühal Topcu ve Mustafa Erdem ile Birlikte Ankara SİM’in Açılışını Yaptı.

Açılışa Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan yardımcıları Şefkat Çetin, Prof. Dr.Zuhal Topçu Mhp ankara il Başkanı Fatih Çetinkaya Ankara Milletvekili Prof Dr. Mustafa Erdem, Ankara milletvekili adayları il yöneticileri kadın kolları Ankara il başkanı ilçe başkan’ları ilçe kadın kolları başkanları ve yöneticileri, meclis üyeleri ve partililer katıldı. 

Milliyetçi Hareket Partisi Ankara İl Başkanlığının açmış olduğu Seçim İletişim Merkezi (SİM) açılışına çok Coşkulu Miting havasında açıldı.

Açılışa Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan yardımcıları Şefkat Çetin, Prof. Dr. Zuhal Topçu, MHP Ankara il Başkanı Fatih Çetinkaya, Ankara Milletvekili  Prof Dr. Mustafa Erdem, Ankara milletvekili adayları il yöneticileri kadın kolları Ankara il başkanı ilçe başkanları ilçe kadın kolları başkanları ve yöneticileri,Ocak Başkanları meclis üyeleri ve partililer katıldı.

Açılışta bir Konuşma yapan Ankara il başkanı Çetinkaya: “Ankara, sadece kendini düşünenlere yeni bir kredivermeyecek” dedi.

 Milliyetçi HareketPartisi (MHP) Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, yanlışları düzeltecekkadroların MHP’de olduğunu belirterek “Bunun da dönüm noktası 7 Haziranseçimleridir. Ankara sadece kendini düşünenlere yeni bir kredi vermeyecektir” dedi.

MHP Ankara Seçim İletişim Merkezinin açılışında konuşan MHPAnkara İl Başkanı Çetinkaya, MHP iktidarında hırsızların güçlendiği,mazlumların sindirildiği dönemin biteceğini açıkladı. Ankara’nın kendinidüşünmeyen AKP’ye yeni bir kredi vermeyeceğinin açık açık görüldüğünü ifadeeden Fatih Çetinkaya, bunun göstergesinin de akın akın Milliyetçi HareketPartisi’nde toplanan Ankaralılar olduğunu söyledi.

1. ve 2. Bölge milletvekili adayları ile kalabalık birvatandaş topluluğunun katılımı ile Ulus Kazım Karabekir Caddesi’ndeki Ankara Seçim İletişim Merkezinin açılışında yaptığı konuşmada İl Başkanı FatihÇetinkaya özetle şunları söyledi:

“7 HAZİRAN DÖNÜM NOKTASI”

“7 Haziran seçimleri Türkiye’miz ve Ankara’mız için birdönüm noktasıdır. Bugün o dönüm noktasının önemli bir adımını atıyoruz.Omuzlarına başkent sıfatı yüklenmesine rağmen içi boşaltılmış,güçsüzleştirilmiş, fakirleştirilmiş, atıl hale getirilme adına ne varsayapılmış bu şehrin, kendine ihanet edenlerden, ülkesine ihanet edenlerden,kaderini bir mahkuma mahkum edenlerden kurtulma adına yaptığı önemli birhamlenin başlangıcındayız.

13 yıldır Türkiye’yi ve Ankara’yı yöneten siyasi kadrolarınbizi getirdiği nokta ortadadır. Ankara geri bırakılmış, kimliği, değerlerierozyona uğratılmıştır. Ankara enerjisi, vizyonu, projesi olmayan, sadece kendiçıkarlarını düşünen partilere yeni bir kredi vermeyecektir.

Nitekim seçim tarihi yaklaştıkça her partidenhemşehrilerimizin akın akın MHP saflarında toplandığını görüyoruz. Türkiyegenelindeki ezber ve oynanan oyun inşallah Ankara’dan bozulacak, kirli oyunlaryerle bir, Kötü emeller yer ile yeksan olacaktır.”

“HİZMETE ADAYIZ”

Yanlışları düzeltecek, yapılmayanları yapacak kadrolarınMHP’de olduğunu bildiren MHP Ankara İl Başkanı Çetinkaya şunları söyledi:

“Yorulmuş kirlenmiş, motivasyonları bitmiş temsilcileryerine, birikimi, enerjisi, inancı ve imanı sağlam kadrolarla, yeni bir ses,yeni bir solukla Ankara’yı temsile ve Ankara’ya hizmete adayız.

Ankara Kurtuluş savaşındaki öncülüğünü, Türkiye’nin kurtuluşmücadelesinde de gösterecek, kurtuluşun sembol ismi olacaktır. Ankara yüreği vedimağı yorulmuş kadrolardan, kifayetsiz muhterislerden kurtuluşun öncüsüolacaktır. Bunu biz başaracağız, bunu siz başaracaksınız, bunu hep birliktebaşaracağız bunu Milliyetçi Hareket başaracaktır. Bu sözü verirken inancımızkadrolarımızdır.

Aday listelerimizin açıklandığı günden bu yana dacaddelerde, sokaklarda, evlerde, iş yerlerinde, pazarlarda, askeruğurlamalarında, cenazelerde, düğünlerde, kısacası her yerdeyiz, hayatın heralanında varız. Çünkü Ankara bizi bilir, biz Ankara’yı yaşarız.

Kentsel dönüşüm yapıyoruz diyerek, tarım arazileri, suhavzaları, imara, ranta açılan, kaynakları başka yerlere harcanınca, inşaatıtamamlanmamış, yarım kalmış, metro şantiyelerine dönüşmüş Ankara’yı, Türkiye’ninyerelde en borçlu ikinci ili olan, Türkiye’nin en pahalı suyunu kullanan,asfalt paraları ile soyulan, demir kafeslerle, gökkuşağı projeleri ilekaynakları çarçur edilen, fuar alanları yapacağız, tramvay hattı döşeyeceğiz,tekno otoparklar kuracağız, yeni stat yapıyoruz diyerek, her seçim dönemindevaat edilen, ama oylar alındıktan sonra yapılmayarak kandırılan Ankara’yı, AOÇgibi bir mirası yok edilen Ankara’yı anlatmak için 4 yıldır; herkese dokunarak,herkese anlatarak, herkese temas ederek, sabırla, yılmadan, yorulmadan karışkarış dolaşıyoruz, dolaşmaya devam edeceğiz.

Adım adım iktidara yürüyen hareketimizi Başkent Ankara’da daiktidar yapabilmek ve bu zihniyetten kurtarmak için tüm kapıları sabırla,azimle açmaya söz veriyoruz. Açılışını yaptığımız bu binamızda yapacağımızçalışmaların sonucunda, 7 Hazirandan sonra Milliyetçi Hareketin Lideri SayınDevlet Bahçeli’nin Başbakanlığında ve iktidarımızda, ülkemize, milletimizehayırlı hizmetler yapma fırsatını vermesini Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum.”

Sonrasında Ankara Milletvekili Prof.dr.Mustafa Erdem hocanın yapmış olduğu dualarla açılış yapıldı.


Turan RECEPOĞLU

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.