DOLAR
8,2993
EURO
10,1192
ALTIN
490,09
BIST
1.453
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
20°C
İstanbul
20°C
Az Bulutlu
Çarşamba Az Bulutlu
22°C
Perşembe Az Bulutlu
23°C
Cuma Az Bulutlu
25°C
Cumartesi Az Bulutlu
26°C
BİR DAĞ DAHA GÖÇTÜ  Kenan EROĞLU (Celal Doğru’nun Ardından)  Çok değerli arkadaşım, kardeşim Celal Doğru’nun vefatı üzerine bir yazı yazmak pek aklıma gelmezdi. O hastaydı ve yatıyordu, fakat vefat edeceğini üzerine konduramıyorduk.   Ne diyelim Allah Rahmet eylesin.  1970’li yıllarda “Genç Ülkücüler Teşkilatı”nda ben yönetim kurulunda görev yaparken kendisiyle tanışmış,n1971 den itibaren arkadaşlığımızı...
YENİ ANAYASA YAZILIRKEN Fahrettin Masum BUDAK     Bir süreden beri, bazı partilerde yeni bir anayasaya ihtiyaç olduğuna dair  görüş beyanatları duymaya ve bu demeçleri gazetelerde okumaya başlamıştık. Bu doğrultuda MHP ile AKP’nin biraz daha  ön alarak yeni anayasa taslakları hazırlamak için kolları sıvadıkları gelen haberler arasındaydı. Nitekim bunun sözde kalmadığını ve ete...
 YUNAN İTTİFAKI VOLKAN YAŞAR BERBER         23 ocak 1913 tarihinde sadrazamlığa getirilen Mahmut Şevket Paşa, Balkan savaşının lehte netice vermeyeceğini sezerek kişisel gayretlerde bulunmuştur. Yıldız sarayında Maliye nazırı ile beraber ön istişaresini yaptıktan sonra diğer nazırlarla beraber topluca yemek yerler. Nazırlar odasında toplanılarak ilk defa bilahare kendileri Yunan ittifakı metnini açık...
ZİYA GÖKALPLE İLGİLİ ANILAR  Kenan EROĞLU               Büyük mütefekkirimiz Ziya Gökalp konusuna devam ediyoruz.               Daha önce de belirttim. Ziya Gökalp gibi büyük bir düşünürümüzü ne yazık ki yeteri kadar tanıyamıyoruz. Onun vefatından sonra 20 yılı geçkin bir süre kendisinin neredeyse unutulmaya terk edildiğini, hatta ders kitabı olarak yazdığı bazı eserlerinin basılmak...

Abbas yolcu

Abbas yolcu
21.04.2015
0
A+
A-

MHP “nin HDP ile koalisyon kuracağına ilişkin iddialar konusunda bir soruya  MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Dolmabahçe’de AKP’nin PKK ve HDP ile seçim beyannamesini açıkladığını söyledi. Vural, ” Terörle müzakere edenlerin MHP’ye böyle dil uzatmaları, aslında düştükleri bataklığı ortaya koyuyor. Abbas yolcu. Tek başımıza iktidarı hedefliyoruz. Çözüm süreci denilen çözülme sürecini tarihin çöplüğüne göndereceğiz. ” dedi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Türkiye’de varlığı yokluğu tartışılan aslında yok hükmünde olan bir Başbakan bulunduğunu kaydederek, AKP’nin seçim beyannamesinde çözüm sürecini unutmasını ‘ti’ye aldı. ” Çözümle ilgili amaç ve hedef aslında yönetilen algı operasyonun bir parçası. ” diyen Vural, ” Çok komik bir Başbakan, seçim beyannamesini unutuyor. Zaten Başbakanlığı unuttu, verdiği sözleri unuttu, bütçede burada olmayı unuttu, yolsuzlukta Meclis’e gelmeyi unuttu, Bakanlar Kurulu’nda kimi toplayacağını unuttu, hizmet binasını unuttu. Yok hükmünde olduğunu ifade etti. ” diye konuştu.

 

” Bu çözüm, çözülme sürecidir. ” diyen Vural, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında çözüm süreci boyunca PKK’nın siyasal amaçlarının meşrulaştırıldığını vurguladı. Bu milletin çözüm süreci denilen çözülmeyi çöpe atacağını belirten Vural, ” Silah bırakacaklar dediniz; bıraktılar mı? Terör bitecek dediniz; bitti mi? Analar ağlamayacak dediniz; ağlamadı mı? ” ifadelerini kullandı.

 

Başbakanın Türk milleti gerçeğini inkar ettiğini dile getiren Vural, ” Nedir bu Türk Milleti düşmanlığı? ” diye sordu. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Türk düşmanlığı yaptığının altını çizen Vural, Türk Milletinin milli kültür ve milli kimliğin ifadesi olduğuna dikkat çekti. ” Bu milletin adı Türk Mileti. ” diyen Vural, Başbakana hangi zihniyetle Türk Milletini reddettiğini sordu.

 

” CHP’nin seçim beyannamesinde de Türk milleti, milli devlet, üniter devlet yok. ” diyen Vural, seçim beyannamelerinin sorunları çözmeden uzak olduğunu savundu. AKP Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem’in bakanların özel uçağı olacağına dair açıklamasına tepki gösteren Vural, Türkiye’yi büyütmenin yolunun bakanlara özel uçak vermekten geçtiğini söyledi. Uçak filosu alınması gerektiğini kaydetti.

Herkese birer ikişer uçak alınması gerektiğini belirten Vural, ” Milletin ayranı yok içmeye, bakan uçakla gider yemeğe. Hepsinin altında özel bir uçak olmalı. Milletten kopuk bir zihniyet ve sülale devri yaşatan bir zihniyet. Ayakkabı kutuları dolar dolmalı ki millet kalkınsın. ” şeklinde konuştu.

 

MHP” nin HDP ile koalisyon kuracağına ilişkin iddialar konusunda bir soruya Vural, Dolmabahçe’de AKP’nin PKK ve HDP ile seçim beyannamesini açıkladığını söyledi. HDP’nin parti olarak seçime girmesine karar verildiğini belirten Vural, “Terörle müzakere edenlerin MHP’ye böyle dil uzatmaları, aslında düştükleri bataklığı ortaya koyuyor. Abbas yolcu. Tek başımıza iktidarı hedefliyoruz. Çözüm süreci denilen çözülme sürecini tarihin çöplüğüne göndereceğiz.” dedi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın koalisyonları eleştirmesine yönelik bir soruya Vural, “Çoğunluğu elde edemeyeceklerinin dışa vurumudur.” değerlendirmesinde bulundu. Başbakan Davutoğlu ile Bülent Arınç’ın sözde soykırıma ilişkin açıklamalarının sorulması üzerine ise Vural, AKP’nin soykırımı kabul etmeye hazırlandığını savundu.

 

Geçen yıl Erdoğan’ın konuya ilişkin açıklamsının soykırım kapısını açtığını dile getiren Vural, soykırımı kabul edecek ülkeleri cesaretlendirdiğini ifade etti. AK Parti’nin soykırım yalanını kabul etmeye hazırlandıklarını anlatan Vural, Arınç’ın açıklamalarının ise soykırımı kabul etmek anlamına geldiğini kaydetti. “Bu nasıl bir zihniyettir. Davutoğlu acıları nasıl anladığını anlat; soykırım var mı yok mu?” diyen Vural, “Adım adım bu milletin tarihi tezlerini savunamayanlar, soykırım gibi bir yalanı milletimize yapıştırma konusunda açıkça kapıyı aralamışlardır.” dedi.

Cumhurbaşkanlığı tarafından Çanakkale Zaferi’nin 100. yıl dönümü dolayısıyla hazırlanan tanıtım filmiyle ilgili ise Vural, bu hükümetin zihniyetinin Çanakkale şehitlerinin ruhlarını incittiğini vurguladı. “Onların iradesini yok saymaktadır.” diyen Vural, Çanakkale’yi temsil etmekten uzak, önsözü Çanakkale, son sözü milli mücadele ruhunu yok sayan, Türk milleti ruhunu yok etmeye çalıştıklarını belirtti.

“Neden bunlara ihtiyaç duyuyorsunuz?” diye soran Vural, “Böyle bir konunun siyasi reklam aracı olarak kullanılması yakışıksız olmuştur. Duamızı Allah’a ediyoruz. Bunu gösteri ve reklam aracı olarak kullanmak, duanın mahiyetine yakışmıyor. Bu tür reklamdan uzak durmak gerekiyor.” şeklinde konuştu.

 

Polis Akademisi ve kolejlerin kapatılmasına yönelik bir soruya Vural, “İnsanların geleceğini karatmak zulümdür. Zulüm ile payidar olunmaz.” karşılığını verdi. KPSS operasyonlarıyla ilgili de Vural, “KPSS’yi kaldırmak için bir plan hazırlandığı açıktır. Torpille yandaşları memur yapma aracı, bir parçası olarak kullanılıyor. KPSS’de kim ne yapmışsa bunlar ortaya çıkmalı. O iddiaların, o gün kim üstünü örtmüşse hesap vermelidir. Sen o zaman bostan korkuluğu musun?” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.