Ben her gün âşık oluyorum…

Bu haber 11 Ocak 2017 - 19:32 'de eklendi ve 340 kez görüntülendi.

Osman B.Karabacak​

 

Vakit de geçmiyor. Daha gelmedi. Köprüde trafik mi var acaba? Yoksa gelmeyecek mi? Okulu bırakmasın… Saat kaç? Daha dokuz olmamış ki.  Gelir. Gelmeli..

Her gün, her sabah kafasının içinden bunları geçiriyordu. Bir gün gelmez diye korkuyordu.

Her gün kantinde hem otoparkı, hem fakültenin kapısını göreceği bir yerde oturuyordu. Zaten o gelmezse derse de girmiyordu. Gecikirse kantinde beraber oturur çay içeriz umuduyla bekliyordu. Gelsin, geç gelsin, gelsin de vaktinde gelsin.. Düşünceler uçuşuyordu…

Her gün yeni senaryolar yazıyor. Gelir, otururuz, kitaplardan konuşuruz… Yok belki sıkılır en iyisi derslerden konuşmak. Şiir yazdığını söylemekten de çekiliyordu. Belki ilham kaynağının o olduğunu anlardı, belki anlamazdı, belki yanlış anlardı. Ama âşık olduğunu mutlaka anlardı, anlamasa mıydı?

Her gün onu başka bir yere davet edeceğini hayal ediyordu. Fethi Paşa Korusu’nda kuşların cıvıldamasını dinlemeyi, fakültenin karşısındaki sokakların birindeki saklı cennet misali kameriyede ona şiir okumayı, boğazda birlikte erguvanları, mor salkımları seyreylemeyi..

Her gün kömür karası gözlerini düşünüyordu, keşke bakabilseydi. Bakamıyordu, bakabilseydi belki konuşmasına gerek kalmazdı. Bakabilse konuşamazdı ki…

Her gün…

Her gün Mahir ağabeyin yanına uğramaya çalışıyordu. Vapurla Eminönü’ne geçip, Sirkeci’den yürümeye başlıyor Vilayet’in yanından Sultanahmet’teki bürosuna gidiyordu. Mahir abi hem yazar hem de çizerdi. Sevgi yazıları yazar, sevgiyle de çizerdi.

Her gün konuşurlardı da o gün konuşmuyorlardı. Mahir ağabeyinin çinilemesini izliyordu, horozlu tarama uçu çini mürekkebine her daldığında o kömür karası gözleri düşünüyordu.

-Neyin var çocuk, dedi..
-Yok,  yok birşey..
-Kimi seviyorsun?
-Belli mi oluyor?
-Sen âşık olduğunu nasıl anladın?
-Bilmem ben her gün âşık oluyorum!
-….

-Şule nasılsın?
-İyiyim, geç kaldım, artık ikinci derse gireceğim. Sen de mi geç kaldın?

Seni bekledim, diyemedi..

-Mahir ağabey her gün âşık oluyormuş, onu düşünüyordum.
-Kim?
-…

….

Her gün onu hayal etmeye devam etti..

Ediyor..

Osman B.KARABACAK
Osman B.KARABACAKosmanbkarabacak@hotmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments