ÖN YARGI

Zeliha Alkan

İSTANBUL SEÇİMLERİ

Bu haber 08 Nisan 2019 - 15:56 'de eklendi ve 1.087 kez görüntülendi.

    Ali BADEMCİ

      alibademci@gmail.com

 

Görüyorsunuz ki  Mahalli Seçimler Cumhur’un  mağlubiyeti ile sonuçlanmıştır! Yandaş Medya’nın sürekli yayınları da gına getirmiştir, halk  ATV’nin o mehterli sabah programlarından ve hâlâ bitmeyen seçim açıklamalarından nefret ediyor! Gayet doğru bir tesbit olarak Cumhur’u yanıltanın  MHP olduğu açık oturumlarda  ifâde ediliyor! Bu ülkenin sağ seçmeni Cumhur’a karşı değildir, Ülkücüler,  bu oluşumun  küçük ortağı MHP Kurumsal kimliğinin tabandan uzak tasarruflarına karşıdır. Cumhur rüzgarı ile  MHP oyları bir miktar artıyor ve seçimden karlı çıkılıyorsa  bu durum bizleri yanıltmamalıdır. Cumhur’da MHP kendine çeki düzen vermeli, ayar tutmayan  ülkücülüğe adam gibi sahip çıkmalıdır.

 

İSTANBUL SEÇİMLERİ

 

Sayın Cumhurbaşkanımız  “31 Mart Mahalli seçimlerden sonra 4,5 yıl seçim yok, artık işimize bakacağız.” demişti! Fakat bugün seçimler üzerinden tam bir hafta geçtiği hâlde  hâlâ seçim devâm ediyor, yandaş medyanın yüksek katı ATV Haber sürekli İstanbul seçimleri ile ilgili yapılan itirazların anlık sonuçlarını veriyor! AKP Genel Merkez ve İl sözcüleri de  devamlı açıklamalar yapıyor! Hiç düşünmeyin, demek ki daha seçim bitmemiş, itiraz sonuçlarının kesinleşeceği 13 Nisan’da YSK. açıklamasına rağmen de devâm edecek!

 

İddialar cidden vâhim,  AKP sözcülerine göre İstanbul’da  “organize hileler” yapılmış! Peki hilekârlar kim, AKP Hükümet değil midir ki, önceden  o organize örgüt veya örgütlerin farkına varılmamış! Vali’yi Hükümet tayin   etmedi mi ki, sandık başkanlarından bazıları kamu personeli değilmiş!Ve o sandık başkanları  nasıl oluyor da kaydırılmış listelere imza atıyor? Neden başka il veya ilçelerde bu kadar itiraz yok,  örgüt oralara kadar  uzanamamış mı? Hileler mutlaka  AKP’nin seçim kaybettiği yerler de mi olmuştur? Daha sorulacak veya sorulabilecek  yüzlerce, hattâ binlerce soru var ki, bunların hepsinin de muhatabı AKP’li olan Hükümet ve Devlet Başkanı’dır!

 

Sayın Cymhurbaşkaımız “İstanbul benim aşkımdır.”demişti! İtirazlar ve yeniden yapılan sayımlar  bu duygusallığa dayanıyor da sonuç değiştirilmek isteniyorsa durum çok kötü, hatta fâciadır! Ortaya çıkacak değişik sonuçları Türk siyasetinin taşıması mümkün değildir, siyasete yüklenen böyle  bir ağır yükün altında Hükümet  ve ne yazık ki  Devlet de  yıpranır! Seçim sürecinde  toplum yeteri kadar gerilmiştir, yeni bir gerginlik bunalım getirir ve bu bunalım  dalga dalga yayılarak başta ekonomi ve dış siyaset olmak üzere herşeyi etkiler! Bilinmeliidr ki  halk bunalım istemiyor ve muhalefete ilgi göstermekle bu konuda fikrini ortaya koymuştur! Esasında bu bir fikir değil  ma’şeri vicdan veya millet kararıdır!

 

Bakınız Bahçeli’nin intikam duyguları ile etkilediği Tayyip Erdoğan ve ekibinin  Mansur Yavaş için söylenen ve ortaya konan senaryolar  tutmadığı gibi geri tepmiştir! Devlet Bahçeli koca Ankara’da bir Allah’ın kulu ülkücüye  AKP için oy kullandıramamıştır, çünkü Mansur Yavaş ülkücüdür! Yani millet ahmak mı ki  adam MHP’de Belediye Başkanı iken küstürülüp başka partiye gidince  ülkücülükten çıkıyor! Sayın Genel Başkanımız “Mansur git yavaş yavaş git” gibi  bir söylemi hangi yetki, hangi hak ve hukukaa dayanarak yapıyor? Bakın işte kimse dinlemedi, “acaba gitme sırası kimde” diye sormazlar mı adama!

 

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı  Ekrem İmamoğlu’nun Ülkücü-Milliyetçi hattâ İslâmcı bir menşeden geldiğini herkes söylüyor, o sebeble de klâsik CHP’liller Mansur Yavaş gibi ona da karşı durdular ve belki de bu duruşu sürdürüyorlar! Eğer doğru ise  biz Ekrem İmamoğlu’nu  nasıl reddederiz!  İstanbul seçmeni herşeyi bizlerden iyi biliyor, çünkü  daha yakından izliyorlar! Dolayısiyle İstanbul ülkücüleri de katiyyen Genel Başkan’ın tâlimatına kulak asmadı ve  bildiği doğruyu yaptı! Önceden AKP’li olan birçok ülkücü de aynı şeyi yaptı ve Binali Yıldırım açıkta kaldı! Elbette bu yenilginin  Yıldırım’ın kişiliği ile hiçbir ilgisi yoktur!

 

İyi bildiğimiz bir iki örnek de  güneyden verelim: Mersin, Adana, Hatay! Basit bir Cumhur oyunu ile  Mersin’de partisini dinlemeyen MHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz devre dışı bırakıldı. Lâkin oyun tutmadı  burada Cumhur da MHP de kaybetti! Adana’da  sağ seçmene seçenek tanınmadı, hakkında dünya kadar  yolsuzluk iddiaları bulunan Hüseyin Sözlü’ye ülkücüler oy vermedi, yine Cumhur kaybetti! Hatay’da MHP kendi seçmenine AKP’ye oy verdiremedi, hem de mukabil  aday da ülkücü kökenli olmasına rağmen! Çünkü CHP adayı Lütfi Savaş ülkücüydü.

 

Görüyorsunuz ki  Mahalli Seçimler Cumhur’un  mağlubiyeti ile sonuçlanmıştır!Yandaş Medya’nın sürekli yayınları da gına getirmiştir, halk  ATV’nin o mehterli sabah programlarından ve hâlâ bitmeyen seçim açıklamalarından nefret ediyor! Gayet doğru bir tesbit olarak Cumhur’u yanıltanın  MHP olduğu açık oturumlarda  ifâde ediliyor! Bu ülkenin sağ semeni Cumhur’a karşı değildir, Ülkücüler,  bu oluşumun  küçük ortağı MHP Kurumsal kimliğinin tabandan uzak tasarruflarına karşıdır. Cumhur rüzgarı ile  MHP oyları bir miktar artıyor ve seçimden karlı çıkılıyorsa  bu durum bizleri yanıltmamalıdır. Cumhur’da  MHP kendine çeki düzen vermeli, ayar tutmayan  ülkücülüğe adam gibi sahip çıkmalıdır.

 

Muhabbetle.

Ali BADEMCİ
Ali BADEMCİalibademci@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.