ATTİLA

Asena Kınacı Moral

ZİYA GÖKALP

Kenan Eroğlu

POST VE ÇİZGİ

Bu haber 18 Nisan 2019 - 16:46 'de eklendi ve 973 kez görüntülendi.

    Ali BADEMCİ

      alibademci@gmail.com

Yeni yayıncılar ve yayınevileri ile gurur duyuyoruz, onlar biz kalem erbablarına  cesâret ve umut veriyor! Üstün başarılar temenni ediyorum.

 

POST VE ÇİZGİ

 

Bugün, kalemimizle bizim de  içinde bulunduğumuz yayın dünyasının iki yayınevinden bahsedeceğiz! Artık şu seçim rehâvetinden kurtulup kendimize gelelim! Görlüyor ki ülkeyi yenileyecek ve yeni ufuklara götürecek tek şey  bilgi çağından yeteri kadar nasiplenip yeni şahsiyetler yetiştirmek! Vallâhi siyâset insanımızı çok geriyor, TV’ler sinirlendiriyor! Genel ve yerel iktidarcılıktan gına getirdik! TV. açmaya korkuyoruz, gerçekten biz bunu hakkettik mi? Aslında munis, kadirşinas, sabırlı, doğru karar vermeye çalışan bir genetiğimiz var! Ne kadar etkili olursa olsun algı kâr etmiyor, toplumsal gelişmeler ayar tutmuyor! Anlayacağınız  yeniçağın, yeni sosyolojik metotları da hafızalarmızı zaptedemiyor, gönüllerimizi aldatamıyor! Morallerinizi lütfen sağlam tutun, Türklüğün önü açıktır ve Türk inanı kaybettiklerini yakalayacaktır! Şu son seçimde Türk insanı ittifaklara rağbet etmedi ve partilerinin yanında olmadı, bu bir değişimdir ve yarın için kuvvetli bir umut değil mi? Artık tek tek birer partiyiz, başımızda bizi yönlendirecek çavuşlar istemiyoruz, çünkü biz Türk milletiyiz!  O kirli bıyıklı hukukçunun açıklamalarını kapatın, inanmıyoruz! Hepsi birbirine benziyor, hâ FETO hâ o adam!

Sizce kötü bir giriş mi yaptık! Ne yazacaktık  neler çıktı! Çenemiz açıldı mı ağzımız durmuyor! O bakımdan “Açtırma ağzımı söyletme kötüyü!” ne  güzel bir atasözü! Şimdi bunları geçelim de biraz da bizim dünyamızda dolaşın, daha mutlu daha umutlu olacaksınız! Biz konuşur da, daima da yazarız!  Yazılı ve basılı neşriyatta elli yıllık bir geçmişimiz var! Sahi unutmayalım bir artist diyordu ki “Hem sevdiğim işi yapıyor hem de para alıyorum!” İşte biz de biraz öyleyiz  üç beş kuruş emekli maaşı ve damla damla helâl kazanç te’lif! Çok şükür Allah ömür versin ve bugünden geri bırakmasın! Daha yaşayacaklarımız ve göreceklerimiz var! Mâlum ekonomik kriz en fazla yayın dünyasını vurdu, bilgi kanallarınız tıkandı, kitaplar basılamıyor, basılanlar da  çok pahalı olaşamıyorsunuz! Zenginliği ile övündüğümüz bu ülkede kültürün soğan ve patetes kadar değeri yok! Neden acaba? Çünkü kültür kısa vadede politik kazanç sağlamıyor! Şimdi geçelim bunları!

 

Biz, beş kitabımızın, birden fazla baskı yapıldığı  o yayınevinden âdeta kovulduk! Elbet emek mahsülü, göz nuru, zihin meyvesi üretim müşterisiz kalmaz! Ülkede bir hayli köklü ve büyük yayınevi de var! Konumuz bunlar değil! Elbette onlar büyük maddî imkânlarla çalışıyor ama  son kriz onları da pek etkiledi! Görüyoruz ki etkilenmiyen de var! Bunların başında Dr. Hayri Ataş geliyor, Post  Yayınları sahibi! Biliyorum imkânı yok, yâni parası yok! Kendi yarattığı imkânlarla çalışıyor, akademiden ayrılma mütevazî bir  devlet memuru, öğretmen! Orta yaşlarda ve bekâr, çoluk çocuk derdi yok! Her kuruşu yayıncılıkta! Sanıyorum iki yıl geçmişi var, alt yapısı sağlam, yazarlarla çok muhabbetli iletişimi var! Sağ olsun her kitabını gönderir! Şimdiden yayın sayısı 50’i çoktan aştı.(www.postyayınları.com). Facebook’dan da ulaşabilirsiniz, biz de sayfamızda zaman zaman paylaşıyoruz! Biliyorsunuz Irakta Türkmen Dramı ve Şeyhim adlı iki kitabımız da Post Yayınları arasındadır. Lütfen ilginizi esirgemeyin ve doğru adresten doğru kitaplar alın!

Diğer yayınevi Çizgi Kitabevi, Konya merkezli bir Anadolu  yayınevi! Dostum Prof.Dr. Çağatay Özdemir tarafından tanıştırıldım! O güne kadar  İstanbul dışında böyle bir yayın kuruluşu olduğunu düşünemezdim! O sebeble Hoca’ya teşekkür etmeliyim! Sonra baktım  kitaplığımızda Çizgi’nin bir hayli kaynak eseri bulunuyormuş! Hep İstanbul’u tanıdığımız ve bildiğimiz için bizim hâfızamızda Ankara bile ikinci plândadır! Çizgi Kitabevi’nin  Gazi Üniversitesi kompleksi içinde  büyükçe bir şubesi bulunuyor! Ayrıca Cağaloğlu’nda  büyük bir kitapevi ve temsilcilik ile Babıali’ye bağlantı sağlamış! Çizgi çok eski bir yayın kuruluşu imiş ve başında ikinci kuşak olarak Ramazan Arlı adlı genç bir kaabiliyet bulunuyor. Kitapevinin 1500’e ulaşan zengin bir kataloğu var.(www.çizgikitabevi.com) linkinden ulaşabilirsiniz! Biz de Şamanizm’den Kızılbaşlığa Şiiliğin Türkmen Yüzü adlı şanssız fakat önemli eserimizi onlara verdik, inşallah yakında  piyasaya çıkacak! Bilhassa ilginizi bekliyorum, imkânları da geniş!

Yeni yayıncılar ve yayınevileri ile gurur duyuyoruz, onlar biz kalem erbablarına cesâret ve umut veriyor! Üstün başarılar temenni ediyorum.

 

Hoşçakalın.

.

Ali BADEMCİ
Ali BADEMCİalibademci@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat