İzinli asker evinde intihar etti

Bu haber 23 Aralık 2012 - 17:21 'de eklendi ve 6.027 kez görüntülendi.

Bir asker intiharı daha… Bu kez izinli asker evinde intihar etti. Şırnak’ta vatani görevini yaparken psikolojik rahatsızlık geçiren asker, izinli olarak geldiği evinde annesi ve erkek kardeşinin gözleri önünde av tüfeğiyle yaşamına son verdi. 21 yaşındaki Hacı A. T.’ın askerliğinin bitmesine 53 kaldığı belirtildi.

İZİNLİ ASKER EVİNDE İNTİHAR ETTİ

Tokat’ın Almus ilçesine bağlı Cihet beldesinde yaşayan 21 yaşındaki Hacı A. T., vatani görevi sırasında yaşadığı psikolojik sorunlar nedeniyle GATA’ya sevk edildi. Burada kendisine verilen rapor sonrası 25 gün önce memleketine dönen Hacı A. T., ilaç tedavisi görmeye başladı. Dün akşam saatlerine doğru Hacı A. T., annesi ve erkek kardeşinin gözleri önünde av tüfeğiyle intihar etti.

Hacı A. T.’ın amcası, yeğenin askere gitmeden önce durumunun iyi olduğunu ve askerde psikolojisinin bozulduğu söyledi. Yeğeninin askerde teröristler ile çatışmaya girdiğini belirten amca, “Buraya geldiğinde psikolojik rahatsızlığı olduğu belliydi. İlaç tedavisi görüyordu. Askerliğinin bitmesine 53 gün vardı” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat