ATTİLA

Asena Kınacı Moral

ZİYA GÖKALP

Kenan Eroğlu

Sözcü gazetesi yine AKP’ye cansuyu verdi

Bu haber 19 Eylül 2013 - 14:06 'de eklendi ve 3.886 kez görüntülendi.

Balıkesir’in Ayvalık İlçesi Küçükköy Beldesi’ndeki Macit Ataklı İlköğretim ve Ortaokulu’na bir süre önce eş durumundan atanan Türkçe öğretmeni Elif Kısa’nın okula tesettür kıyafetiyle gelmesi bazı Sözcü gazetesini rahatsız etti.

Başörtülüler için yine hakaretvari, küçümseyici ifadeler kullanan Sözcü gazetesi yayını ile muhafazakar kesme cephe açtı. Daha önce de olduğu gibi bu tür yayınlar ancak AKP’nin ekmeğine yağ sürüyor ve muhafazakar seçmeni kanalize ediyor.

Özellikle son dönemde muhafazakar seçmen tabanının MHP’ye gözle görünür şekilde kayması AKP’yi ürkütmüşken bu gibi haberler AKP kurmaylarına “ilaç gibi” geliyor.

Sözcü bugün manşetten duyurduğu haberinde okula başörtüyle gelen Elif öğretmen için inanılmaz ifadeler kullandı.

”Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde sonunda bunu da gördük” manşetiyle verilen haberde, ‘San­ki Ara­bis­tan’ ‘Tür­ki­ye Cum­hu­ri­ye­ti­’n­de akıl­la­ra dur­gun­luk ve­re­cek bir man­za­ra ‘İktidar, la­ik Tür­ki­ye Cum­hu­ri­ye­ti­’n­de eği­ti­min çi­vi­si­ni çı­kar­dı’ şeklinde ifadeler yer aldı.

Dindar nesil için dindar öğretmen atadılar gibi alaycı ifadelerle verilen haber için Sözcü’ye “senin AKP’ye yaptığın hizmeti yandaş basın yapmadı” diyoruz

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat