ÖN YARGI

Zeliha Alkan

ADANA’DAN:BAŞ PEHLİVAN SÖZLÜ

Bu haber 03 Aralık 2013 - 23:50 'de eklendi ve 959 kez görüntülendi.

Gözünü sevdiğim Adana.. Büyükşehir ile beraber  4-0 MHP diyecek misin? Geçmişte Rusya’ya rağmen yıllarca nasıl “Türkeş” dedin. O zaman ne zorluklar vardı biliyorsunuz! Sokaklara, evlerinizin kapılarına kadar neler yazılmıştı şöyle bir hatırlayınız! 12 Eylül 1980’i hatırlayınız, nice evlâtlarınız  işkence hücrelerinde  çürütülmedi mi? Niceiftirâlara ve saldırılara maruz kalmadınız mı? Başınıza neler gelmedi ki! ”Ya çocuğunu getir ya içeride yat” tehditleri sizleri yıldırmadı değil mi! ”Türkeş giderse herşeybiter”dediler ama öyle de olmadı! Yüzünün akı ile “MHP Dâvâsı”  içinden çıktınız. Hem de cuntanın kiralık yargıçlarına ders vererek. Bütün Ankara’yı silâhla donattığı  ithâmı ile ipe  yaklaştırılan Muhsin Yazıcıoğlu yıllarca doğduğu topraklarda kendini nasıl ispat etti ? O mübarek şehidin temsilcilerinin iktidarca el üstünde tutulduğuna bakmayın siz. ”Türk” adını ağzına almamaya itina gösterenlerin

ulkuucukadro ali bademciYazıcıoğlu’nun ülkücülüğüne  katlandığını da düşünmeyin. Adana’nın hâlâ yaraları sarılmamışken “Referandum kahramanları”nın sizden yana göründüklerini lütfen  söyleyip durmayın! Esâsında Adana ülkücüleri Kayseri, Konya ve Ankara’da  Türkiye’nin hesabını verdiler.. Şimdi o kahramanların çoğu toprak oldu.. İnandıklarıdâvâ için  kellelerini verdiler. Ne için? İşte önümüzdeki  Adana’yı görmek için değil mi?

Seçim kazandığımız geçmişteki bir dönemi Aytaç Durak’ın kaprislerine kurban ettik. Başbakan’la meselesi varmış, bize ne Seçtirdiğikendi vekilin  geçmişini düşünmeden   ne duruma düştüğünü hepiniz biliyorsunuz ! Şimdi sizin verdiğiniz reylerle vekilin vekili, sudan bahanelerle üç gün partinizde kaldı mı? Şu günlerde de tıpkı eski patronu gibi CHP’nin kapısına mendil açmış bekliyor ! Oylarımızın düştüğü durumu görüyor musunuz? Üstüne üstlük büyük patron önce Sayın Sözlü’ye sahip çıkarken, hikmeti kendinden menkul endamına  parti yeşil ışık yakmamış diye mağdur pozlarına bürünüyor ! MHP zât-ı âlilerine sâhip çıkmamış ! Ülkücüleri aşağılayıp PKK’lıları ve geçmişin MHP düşmanlarını   meclis üyesi yaptın da  parti tâlimatından ötürü karşı çıkan mı oldu? Üzerinde bir sürü şâibe varken sendenizi “Meclis Meselesi” mi yapsalardı ? Eski partinle meselelerinin peşinde mi olunacaktı? Şimdi de yıllardır haysiyetiyle oynayan, anasının-babasının şeceresini sayan CHP’nin  kapı nöbetinde etrafında mı toplanması gerekiliyordu? MHP’liler engin terbiyeleri dolâyısiyle  hiç belden aşağı da vurmadı. Büyükşehiri  koalisyona dönüştürerek  mafya karargahı  siz ilân etmediniz mi? Biraz insaf insaf!.. Bir sürü MHP’li bürokrat varken danışmanlık kadrolarına  kimleri getirdiğini, bunların hepsinin şimdi AKP’nın yalakaları olduğunu bilmiyorlar mı sanki ! Arada bir Salih varmış.. BizimSalih..Bir çiçekle bahar mı gelirmiş? Köşede saklanıp köşe olanların yanında bizim gibileri batırıp da eşlerimizn beddualarını anlatayım mı? Şahsen çocuklarımın yaptığı işten dolayı emmioğlumun değil benim mekânımı sattırıp hırsızlara verdirdiğin için benim eşim her sabah namazı sana bedduadadır, hayırlı olsun..

Aytaç Durak Adana’ya kaybettirdiği yılların hesabını kendi versin de ya MHP’ye kaybettirdiği beş yıl.. Şu anda kendileri bile belediye kapısından giremiyor! Hani seçilmişlerdi ? Bu kafa ile 100 kere daha seçilse kimse ona makam vermez. Ama ne yazık ki gene fesad peşinde ve  kardeş BBP’nin kapısını çalıyormuş. Bir onları vebal altında bırakmak kalmıştı yani !

Şu MHP’lilere de şaşıyorum ! Bir akıllı çıkıp da bunu neden kendilerine hatırlatmaz da alacaklı olduğumuzu, bir seçim dönemini yediğini söylemez.! Alacaklarımızı tahsilde neden böyle ürkeğiz ? Aynı pisliği şimdi başkalarına da bulaştırmak istiyor. CHP’ye cazip senaryolar yazıyormuş ! Kendisi kazanacakda, istifâ edecek, bilmem ne halt karıştıracak ! Allahaşkına övündüğün  kaç “Kutsaltopraklı” CHP’ye rey verir ? Bu adamlar senin uşağın mı? MHP’ye kaçını getirebildin ! AKP geçen seçimlerde en yüksek reyi Karaisalı da almadı mı? Şimdi de CHP’nin Atatürk’ten gelen Arap oylarını kendine mal edecek! ”Cin olmadan şeytan çarpma” buna denir işte.. Şu CHP Atatürk’densonra oldum olası kendine güldürür. Yahu hangi CHP’li Aytaç’a isteyerek rey verir ? Seçim kazanma düşüncesi.. Senden olmayan adamla kazanmak  Akif Kemal Bey bir dava adamı ile kaybetmekten daha şerefli değildir.

Mahalli seçimi güreşi en evvel adayını açıklayarak meydana çıkan MHP adına Başpehlivan Hüseyin Sözlü kazanacaktır. Pek saygı duyduğum bir Alevi dedesi bana soruyor: ”MHP kazanırsa Şah İsmail’in heykelini dikecek mi”.. Kralını yapacak kralını.. Hem de Atatürk Parkına. Tarsus’daki gibi, ama dünya ölçeğinde.. Hüseyin Sözlü kader arkadaşım ve  birimizden çok etkilendiğimiz  Rahmetli Necdet Sevinç’in yâdigarıdır. Bunun için böyle kesin konuşuyorum. Kızılbaş kardeşlerimizin başımızın üstünde yeri vardır. Genel seçimde de verin oyunuzu “Cumhurbaşkanlığı Forsu”da bulunan yıldızlara Safavileri de ekliyelim. Ülkücüler bu şuura artık sahiptir. ”Erler, Erenler, Canlar” canımız bizim.. Şöyle bir dönemde Hatayi’ye, HacıBektaş’a, Pir Sultan’a, Nesimi’ye, Hallacı Mansur’a  daha çok ihtiyaç olunduğunu biliyoruz.. Tabii olarak AhmedYesevi ve Hz.Mevlâna’yada.. Mansur ne diyor: NeArabî’yem, ne Farsî ‘yem, ne Hindû’yem; Beyzalî’yem, Galacî’yem, Türkî’yem.”

Hüseyin Pehlivan bütün bunları yapacak ehliyet ve kaabiliyettedir. Türk Milleti bir ve beraberdir.Adana, Hatay ve Mersin Fellâhlarının Arapça konuştuğuna bakmayın siz.. Bu bir medeniyet meselesidir. Abbasi Halifesi Harun Reşid’in oğlunu Tarsus’a  Samaralılar getirmedi mi? Şimdi Makam denilen semtte mübarek kabirleri ile birlikte yattığını bilmeyen var mı? Türkiye Ermenileri ve güney Fellahlar’ı ana dillerinin dışında  Türkçeden başka lisan bilmedikleri için kaderleri birlikte dokunmuştur. Sırf bu sebeble Hatay Ermenileri ve  Fellahları Araplar yerine Türk idâresini tercih etmiş “Plebist”deTürkmenler’le birlikte ve o doğrultuda oy kullanmıştır. Tayyib’inicâd ettiği  “Nusayri” takıntısına da aldanmayın. Muhammed Emin Galib et-Tavil’in “Nusayrilik” kitabına bakın. Kendisi Adana’lı ve dünyanın ilk “Nusayrilist”dir. Karahan tertemiz olarak basmış. Ne diye “Milli Görüşçüler”e inanıyorsunuz?

 

Hasılı; gönlü Adana için atanlar, Adana’nın Dıyarbakır olmasını istemeyenler, Dıyarbakır’da estirilen “Samyeli” ninsün’iliğini görüp  de kaçıp Adana’ya gelen Kürt gaaziler.. Haydi Hüseyin Pehlivan  cephesine.. Kavga ve döğüşle mesele çözülmez.. İlle de demokrasi, ille de kişilikli seçim.. Sağlıcakla..

Ali BADEMCİ
Ali BADEMCİalibademci@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.