MHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mevlüt Karakaya, “Son dönemde yaşanan olaylarla MHP’ye, Ankara özelinde de şahsıma doğru bir yönelme olduğunu görüyorum” dedi.

mevlutkarakaya1

Karakaya, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü dolayısıyla basın mensupları ile bir araya geldi. MHP’nin, basını demokrasinin vazgeçilmez aracı olarak gördüğünü belirtti.

Belediye başkanı adaylarını ilk açıklayan partinin MHP olduğunu dile getiren Karakaya, aylardır yerel seçim çalışmaları kampanyasında sahada çalışmalar yürüttüklerini anlattı.

İstanbul merkezli operasyonunun siyasetin bütününü etkilediğini öne süren Karakaya, operasyonun yerel seçimleri de etkileyeceğini savundu. Karakaya, “Son dönemde yaşanan olaylarla MHP’ye, Ankara özelinde de şahsıma doğru bir yönelme olduğunu görüyorum. Bizim her geçen gün Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını alma yolunda hızla ilerlediğimizi ifade edebilirim” diye konuştu.

Ankara’da her gün yaklaşık bin evi ziyaret ettiklerini belirten Karakaya, “Şu anda biz Ankara’da on binlerce insanı aktif, çalışır durumda alana indirdik. Bunu daha hiçbir siyasi parti yapmadı. Çalışmalarımızda çok sayıda insana ulaştık ve ulaşmaya da devam ediyoruz. Biz, halkın kendi arasındaki propaganda olayını başlattık. Yani bizleri tanıdıkça, onlarla bire bir teması kurdukça, halk arasında bizimle ilgili ağızdan ağza birbirlerini ikna anlamında bir propagandayı başlattık” ifadelerini kullandı.

Karakaya, bir gazetecinin “Ankara’daki 3 adaydan ikisinin ülkücü olmasını nasıl değerlendiriyorsunuz” sorusuna, “Birisi hayatının hiçbir döneminde ülkücü olmamıştır, MHP ile de geçmişte zerre bir alakası olmamıştır. Diğer bahsettiğiniz adayın da bugün itibarıyla MHP ile de ülkücülük ile de bağlantısı kalmamıştır. Sonuç itibarıyla Ankara’da bu anlamda bir tanımlama yapacaksak, yarışan tek bir bir ülkücü vardır o da MHP’nin başkan adayı Mevlüt Karakaya’dır” cevabını verdi.

Karakaya, “Mansur Yavaş, MHP tabanının oyunu alır mı” sorusu üzerine, kendisinin sadece belli bir kesimin değil tüm Ankaralıların oyunu almaya talip olduğunu belirterek, “10 binlerce insan sahada çalışıyor. MHP’lilerin 100 gündür sahada olan adayları var, onunla birlikte zaten çalışıyorlar. Belli bir yere oy gideceğini düşünmüyorum” dedi.

“Yavaş, davasına ihanet etmiş midir” sorusunu Karakaya, “Bunun değerlendirmesini ülkücü hareket yapacaktır, MHP’liler yapacaktır ya da yapmaktadır” diye yanıtladı.

Mansur Yavaş’ın bir tercihte bulunduğunu dile getiren Karakaya şunları kaydetti:

“Buradaki olay, bir partiden başka bir partiye geçme olayıdır. Bu saatten sonra başka bir partinin adayıdır, benim rakibimdir. Benim tek bir iddiam vardır, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olma noktasında hepsinden çok daha önde olduğuma, 30 Mart akşamı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olacağıma inanıyorum. 100 gündür alandayım. Alandaki ses böyle diyor. Sahada, daha önce CHP’ye oy veren, bu seçimde bize oy vereceğini söyleyen çok sayıda insan ve kendisini muhafazakar dindar olarak tanımlayan ve bize oy vereceğini söyleyen çok sayıda seçmen var.”