ATTİLA

Asena Kınacı Moral

ZİYA GÖKALP

Kenan Eroğlu

23 Nisan; millet olma bilincine merhaba dediğimiz gündür

Bu haber 22 Nisan 2014 - 17:56 'de eklendi ve 749 kez görüntülendi.

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Öztürk mesajında şunları kaydetti; “23 Nisan; Her gün sıradan bir gündür, taaki o günü özel kılan bir şey oluncaya kadar…

Özel günler ya da özel olaylar takvime nokta koyuncaya kadar bütün günler aynıdır…

 • 23 Nisan miladi bir takvim günüdür, 2014 yıldır 23 Nisan var, yani 2014 tane 23 Nisan…1922 ye kadar…
 • 23 Nisan; milli bir iradenin takvime nokta koymasıdır ve sıradanlığın bozulmasıdır…
 • 23 Nisan; egemenliği arzu eden insanların, tarihin seyrine nota vermeleridir…
 • 23 Nisan; geleceğin gerçek sahibi “çocuklarımıza” borç ödeme günüdür…
 • 23 Nisan; sıradan bir günün, sıra dışı bir güne dönüşmesidir…
 • 23 Nisan; yedi bin yıllık devlet tecrübesinin harmanı, Türk milletinin yeniden çağı yakalama isteği ve geçme arzusudur…
 • 23 Nisan; Türk milleti nezdinde, insanlık alemine ikram edilmiş, gelenekten geleceğe yürüyebilmenin kapı aralamasıdır…
 • 23 Nisan; millet olma bilincine merhaba dediğimiz gündür…
 • 23 Nisan; sıra dışı bir gündür, özel bir gündür…
 • 23 Nisan; sadece yavrularımızın değil, toprağın bayramı, bayrağın bayramı… Bizim bayramımızdır…
 • Karataş; Egemenlik Türk Milletinindir, Tartışılamaz

Karataş; Egemenlik Türk Milleti’nindir, Tartışılamaz
Milliyetçi Hareket Partisi İzmir İl Başkanı Necat Karataş 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı Dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Karataş mesajında Egemenliğin kayıtsız şartsız Türk Milletinde olduğunu hiçbir zümre, kişi ve kuruluşun millet egemenliğinin üstünde olmadığını vurguladı.
MHP İzmir il başkanı Karataş yaptığı açıklamada; “23 Nisan’ı kutlamak bizim için milli bir onur ve milli bir coşkudur. 23 Nisan demek aynı zamanda bir milletin emperyalizme karşı topyekûn ortaya koyduğu azim ve kararlılığın bayrağıdır. Bu öyle bir azim ve kararlılıktır ki ezilen ve yok edilmek istenen bütün milletlere timsal olmuştur. Bu sebeple 23 Nisan demek, Yüce Türk Milletinin TBMM gibi kutsal bir kurumda tek bir hedefe yönelerek verdiği kutsal mücadele ile sömürgeciliğe karşı milli uyanışın ve milli başkaldırının bütün dünyada dalgalanan şanlı sancağıdır.

Kimse Millet’in Üzerinde Değil

Bu sancak sonsuza dek dalgalanacak ve Türk Milleti, Millet Egemenliğine dayalı devlet anlayışından hiçbir şekilde vazgeçmeyecektir. Kim olursa olsun ve adı ne olursa olsun Milli Egemenliği yok sayarak başına buyruk hareket etmeye kalkışanlar şunu bilmelidir ki; bugün Kuruluşunun 94’üncü yılını kutladığımız TBMM biz Türk Milliyetçileri için hala geçmişin kutsaniyetini, soylu milli mücadelemizi, bu yolda ortaya konan azim ve kararlılığı  taşımaktadır. Kendini TBMM’nin ve Millet Egemenliğinin üzerinde görenler bu gerçekle yüzleşmelidir. Egemenlik kayıtsız şartsız Türk Milletinindir, tartışılamaz.

Bugün, Dünya Türklüğünün ve tüm ezilen milletlerin kalesi durumunda olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu yapısından hiçbir zaman vazgeçmeyecek, Milli Egemenlikten, birlik ve bütünlüğünden bir adım bile geri atmayacaktır. Türk Milliyetçileri ve MHP bu imanın teminatı, savaşçısı ve bekçisidir.

Türk Milleti, Yeni Bir Çağ başlatacaktır

Milli irademizi çelik gibi bir ruhla bütün dünyaya haykıran Atatürk ve silah arkadaşları kurtuluş yolunda dün hangi iradeyi taşıyorsa biz Türk Milliyetçileri de bugün aynı iradeyi taviz vermeden taşıyoruz. Atatürk’ün önderliğinde verdiğimiz İstiklal Mücadelesi bugün de engel tanımadan sonsuzluğa  ulaşacak; Türk Milleti Dünyada yeni bir iman çağı başlatacaktır.  Biz bu yolda and içtik.

Bu vesile ile 23 Nisan’ı çocuklarımıza armağan eden Atatürk ve Silah arkadaşlarını, TBMM’yi kuran millet evlatlarını saygı ve rahmetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz. 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Türk Milleti’ne, Dünya Türklüğüne ve bütün ezilen milletlere kutlu olsun.

Yaşasın Türk Milleti, Yaşasın Türk Devleti!…

Ne Mutlu Türk’üm Diyene!…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat