DOLAR
8,4330
EURO
10,1874
ALTIN
494,89
BIST
1.441
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
22°C
İstanbul
22°C
Az Bulutlu
Perşembe Az Bulutlu
23°C
Cuma Az Bulutlu
25°C
Cumartesi Az Bulutlu
26°C
Pazar Gök Gürültülü
22°C
KAYGILARDAN ÂZÂDE MEVSİMLERDE BAYRAM Kemal ÇOPUROĞLU Şimdi her istenildiğinde alınan ve daha eskimeden çöpe atılan Ayakkabı, pantolon, gömlek değil; Kadri kıymeti Bilinen Ve Yıllarca giyilen Bayramlıklara sarılmadan uyuyamayan, Uyuyunca da Bir bayram rüyâsı gören: Gönençli, Kıvançlı Ve Mutlu çocukların bayramıydı bizim bayramlarımız… Bizi mutlu kılan; Belki içten bir kucaklanış,Ve sevgi dolu...
BİR DAĞ DAHA GÖÇTÜ  Kenan EROĞLU (Celal Doğru’nun Ardından)  Çok değerli arkadaşım, kardeşim Celal Doğru’nun vefatı üzerine bir yazı yazmak pek aklıma gelmezdi. O hastaydı ve yatıyordu, fakat vefat edeceğini üzerine konduramıyorduk.   Ne diyelim Allah Rahmet eylesin.  1970’li yıllarda “Genç Ülkücüler Teşkilatı”nda ben yönetim kurulunda görev yaparken kendisiyle tanışmış,n1971 den itibaren arkadaşlığımızı...
YENİ ANAYASA YAZILIRKEN Fahrettin Masum BUDAK     Bir süreden beri, bazı partilerde yeni bir anayasaya ihtiyaç olduğuna dair  görüş beyanatları duymaya ve bu demeçleri gazetelerde okumaya başlamıştık. Bu doğrultuda MHP ile AKP’nin biraz daha  ön alarak yeni anayasa taslakları hazırlamak için kolları sıvadıkları gelen haberler arasındaydı. Nitekim bunun sözde kalmadığını ve ete...
 YUNAN İTTİFAKI VOLKAN YAŞAR BERBER         23 ocak 1913 tarihinde sadrazamlığa getirilen Mahmut Şevket Paşa, Balkan savaşının lehte netice vermeyeceğini sezerek kişisel gayretlerde bulunmuştur. Yıldız sarayında Maliye nazırı ile beraber ön istişaresini yaptıktan sonra diğer nazırlarla beraber topluca yemek yerler. Nazırlar odasında toplanılarak ilk defa bilahare kendileri Yunan ittifakı metnini açık...

Bahçeli’den Erdoğan’a Cumhurbaşkanı olma şartı

Bahçeli’den Erdoğan’a Cumhurbaşkanı olma şartı
26.05.2014
0
A+
A-

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Türkiye’nin 30 Mart seçimleri öncesinde olduğu gibi huzursuz olduğunu  vurgulayarak “Türkiye yönetiminde önemli sıkıntılar vardır. Türkiye’de cepheleşme, kutuplaşma, kamplaşma gittikçe tırmanmaktadır” uyarısı yaptı.

 

ÇANKIRI’nın Şabanözü ilçesinde konuşan ve Başbakan Erdoğan’a uyarılarını sürdüren Bahçeli, ilçede hafta sonu tekrarlanacak seçimler için Şabanözülüler’e sandığa gidin çağrısında bulundu. Bahçeli, “Türkiye hem etnik temelde hem mezhep temelinde önemli bir ayrışmaya ve çatışmaya doğru hızla sürüklenmektedir” dedi. 30 Mart seçimlerinden Başbakan’ın, gerekli dersi çıkarmadığını vurgulayan MHP Lideri Bahçeli, kamplaşma ile cepheleşmeyle, gerilim siyaseti ile bir yere varılamayacağını söyledi.

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye’nin yönetiminde sıkıntı olduğunu söyledi ve Türkiye’nin hem etnik temelde, hem mezhep temelinde önemli bir ayrışmaya ve çatışmaya doğru hızla sürüklendiği uyarısında bulundu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Mart seçimlerinde gerekli dersi çıkramadığını belirten Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın Almanya ziyaretini de sert bir dille eleştirdi.

 

Devlet Bahçeli Şabanözü Mitingi’nde Konuştu – İzleyiniz

 “SANDIĞA GİDİN” ÇAĞRISI

MHP Lideri Bahçeli, Çankırı’nın Şabanözü ilçesinde hafta sonu tekrarlanacak seçimler için Şabanözülüler’e sandığa gidin çağrısında bulundu.

 

Türkiye’nin 30 Mart seçimleri öncesinde olduğu gibi huzursuz olduğunu belirten MHP Lideri Bahçeli, “Türkiye yönetiminde önemli sıkıntılar vardır. Türkiye’de cepheleşme, kutuplaşma, kamplaşma gittikçe tırmanmaktadır. Türkiye hem etnik temelde hem mezhep temelinde önemli bir ayrışmaya ve çatışmaya doğru hızla sürüklenmektedir” dedi.

 

30 Mart seçimlerinden Başbakan’ın, gerekli dersi çıkarmadığını vurgulayan MHP Lideri Bahçeli, kamplaşma ile cepheleşmeyle, gerilim siyaseti ile bir yere varılamayacağını söyledi. Başbakan Erdoğan’ın Almanya ziyaretini de eleştiren Bahçeli açıklamalarını şöyle sürdürdü:

 

 “CUMHURBAŞKANLIĞI İÇİN AKLANMA ŞARTI” 

 

“Ülkeyi daha fazla germe. Cumhurbaşkanlığı hevesi ile Türkiye’yi karma karışık yaptın, şimdi de, 2 milyon 900 bin Avrupa’nın değişik ülkelerindeki vatandaşlarımız arasında, Alevi -Sünni kavgasını körüklemenin sana faydası yok. Senin Cumhurbaşkanı olma şansın yok.

Senin Cumhurbaşkanı olabilmen için 17 Aralık- 25 Aralık savcılar iddianamesini kendi nefsini aşarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne örnek olarak getirmek, milletin huzuruna, önce komisyondan sonra Yüce Divan’dan çıkıp aklanman, gerçekleştirilmeden senin Cumhurbaşkanı olma şansın yoktur.”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ülkenin huzursuz olduğunu, önemli sıkıntıları bulunduğunu belirtirken, “Türkiye’de cepheleşme, kutuplaşma, kamplaşma gittikçe tırmanmaktadır. Türkiye hem etnik temelde, hem mezhep temelinde önemli bir ayrışmaya ve çatışmaya doğru hızla sürüklenmektedir. Sünni-Alevi kavgasının sana faydası yok. Cumhurbaşkanı olmaya da heveslenme” dedi.

Bahçeli, partisinin 4 oy farkla kaybettiği Çankırı’nın Şabanözü ilçesinde yapılan itiraz üzerine 1 Haziran’da yenilenecek seçim öncesinde Şabanözü Çarşı Meydanı’nda halka hitap etti. Bahçeli, 30 Mart’ta şaibeli ve itirazlarla dolu bir seçimin gerçekleştiğini. bu yerlerden bir bölümünün ilçe, il, Yüksek Seçim Kurulu tarafından karara bağladığını, bazı yerlerde de 1 Haziran 2014 Pazar günü seçimin yenilenmesine dair karar verildiğini söyledi. Bahçeli, 1 Haziran’da 2 il, 7 ilçe ve 5 belde olmak üzere 14 bölgede yerel yönetimler için seçimi yapılacağını anlatırken şöyle dedi:

“Milletimizin huzuruna ikinci kez çok az bir farkla sonuçlanmış olan bir seçimden sayın Mustafa Karakaya’yı Allah’ın izniyle 1 Haziran akşamı kim ne yaparsa yapsın, Şabanözü’nün belediye başkanı olarak göreceğiz. Eğer sandıklarda sayım sırasında bazı hilelerle karşı karşıya kalınıyorsa, bunun sonucu Şabanözü’nde kim var ise, hangi partiden olursa olsun, Şabanözü’ndeki hizmeti geciktirmemek, seçilmiş olan belediye başkanları üzerinde yeni tartışmalara fırsat verdirmemek için bu kez herkes sandığa koşmalı. Yine bir yarışın içerisinde birbirlerini dökerek, birbirlerine karşı haksızlık yaparak bir yarışa girmek yerine, hakkı ataleti diktkate almak suretiyle oylarımızı kullanmalıyız ve sizin iradenizle Cenabı Allah kime nasip ederse, 1 Haziran akşamı o, Şabanözü’nün başkanı olmalıdır.”

CEPHELEŞME, KUTUPLAŞMA TIRMANIYOR

Bahçeli, 30 Mart seçimleri öncesinde yaptıkları değerlendirmelerde işaret ettikleri gibi ülkenin hala huzursuz olduğunu, önemli sıkıntılarının bulunduğunu kaydetti. Bahçeli, Türkiye’de cepheleşme, kutuplaşma, kamplaşmanın gittikçe tırmandığını öne sürerken şöyle devam etti:

“Türkiye hem etnik temelde, hem mezhep temelinde önemli bir ayrışmaya ve çatışmaya doğru hızla sürüklenmektedir. 30 Mart seçimlerine sayın başbakan Recep Tayip Erdoğan gerekli dersi çıkartamamıştır. Devletin tüm imkanlarını kullanmasına, TOKİ’nin imkanlarına büyük mitingler yapmasına rağmen taşıma insanlarla, montaj gösterilerle büyük mitingler yapılmış gibi topluma takdim edilmesine rağmen ve her türlü gece karanlığında yoksulun iradesine kemet vurmak için her türlü ahlaksızlığa başvurmalarına rağmen 2 milyon 100 bin oy kaybıyla millet işaret vermiş, artık Recep Tayyip Erdoğan bu yanlışlardan kurtul, millete olan saygnıı kaybetme, kamplaşma ile cepheleşme ile, çatışma ile gerilim stratejisi ile bir yere varmak mümkün değil. 12 yıldır iktidarsın, TIR’lar köy köy dolaşmasına rağmen 2 milyon 100 bin oy kaybı ile milletimizi sana bir işaret vermiştir. Aklını başına al, ülkeyi daha fazla germe.”

SÜNNİ-ALEVİ KAVGASINI KÖRÜKLEMENİN SANA FAYDASI YOK

Başbakan Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı hevesiyle Türkiye’yi karıştırdığını öne süren MHP lideri Devlet Bahçeli, şimdi de Almanya’da yaşayan 2 milyon 900 bin Türk vatandaşını istismar ederek sünni-alevi kavgasını körükleyerek sonuç alamayacağını söyledi. Bahçeli, “Senin Cumhurbaşkanı olma şansın yoktur. Senin cumhurbaşkanı olabilmen için 17 ve 25 Aralık’daki savcılar iddiannamesini kendi nefsini aşarak TBMM’ye fezleke olarak getirmek, milletin huzuruna bir komisyonla, sonra Yüce Divan’da aklanma gerçekletirmeden Cumhurbaşkanı olma sansın yoktur. Kalkıp Yalova’daki konuşmanla herekes saldırmaya, işbirlikçi olarak suçlamaya da hakkın yoktur” dedi.

Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın AK Parti ile PKK”nın işbirliğinden neden söz etmediğini sorduktan sonra, “17-25 Aralık soyulma, rüşvet yoksulluk her şeyiyle gündeme gelmişken, tutanağa ne yazacaklardı? Ne diyeceklerdi? ‘Geleceğin Cumhurbaşkanı mı?’ diye yazacaklardı. Böyle bir rezalet olmaz” dedi.

Ülkenin sıkıntılı günlerden geçtiğini, önümüzdeki dönemi iyi anlamak ve izlemek gerektiğini belirten Bahçeli, şunları söyledi:

“Belediye başkanlıkları seçimi gerçekleşir, bir kardeşime bir belediye başkanlığı nasip olabilir. Türkiye’nin başı yolsuzluk ve rüşevetle sorgulanırken, yanlış bir isim olarak seçildiğinde, hele hele bu da kamplaşma ve gerilimi artıracak tarzda yüzde 51, 49 gibi bir ikilemle Türkiye’yi bir kıskaç altına aldığında, Cumhurbaşkanılğı seçiminden sonra gerilimin, kutuşlaşmanın, kamplaşma ile ülkenini etnik ve mezhep temelinde bir parçalanmaya doğru gittiğini, Allah muhafaza bu aziz millet görmemelidir. Böyle dönemde sizin için belediye başkanlğı seçimi ölçü olmalıdır. Hakkı ve adaleti bulabilmek için çok açık bir farkla Mustafa Karakaya beyefendiyi belediye başkanı yaptığımız takirde, Şabanözü’nde Türkiye’ye çok önemli bir işaret verilmiş olacaktır.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.