DOLAR
8,3637
EURO
10,2242
ALTIN
502,84
BIST
1.460
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Gök Gürültülü
24°C
İstanbul
24°C
Gök Gürültülü
Çarşamba Parçalı Bulutlu
25°C
Perşembe Parçalı Bulutlu
24°C
Cuma Gök Gürültülü
20°C
Cumartesi Gök Gürültülü
22°C
 Yahudi’den Daha Yahudi Arap Liderleri Kadir KESKİN Osmanlı döneminde İstanbul’da kalender meşrep olarak yaşayan ve beş altı dil bilen  Filozof lakabıyla  anılan    Rıza Tevfik   varmış. Bu Filozof Rıza  Tevfik bir Ramazan günü elindeki tütünü tüttürerek İstiklal caddesinden Taksim’e doğru  çıkarken   zaptiyeler  yakalar : “ Sen Müselman değil...
“Nice medh ideyim âb u havâsın  Dinle, nedir dâsitânı Yozgad’ın  Tadanlar mest olur zevk u sefâsın  Âli yüksekdir mekânı Yozgad’ın”                                         Yozgatlı Hüznî Baba  BOZOK YAYLASI’NDA  Kemal ÇOPUROĞLU Zamânın ve mekânın taş...
KIRIM EY KIRIM! Efendi BARUTÇU Kırım Türklerinin 77 yıl önce Sovyetler Birliği’nin kanlı lideri Josef Stalin’in kararı ile vatanlarından bir gecede toparlanarak tren vagonlarıyla Türkistan’ın muhtelif bölgelerine sürgün edilmesi sonucu yaşanan acılar hala sürüyor. KIRIM SÜRGÜNÜ Çarlık Rusyası döneminde Çariçe 2. Katerina’nın Kırım Türklerini yok etme politikası takip eden yıllarda...
Biden ve Bidencıler neler diyorlar Fuat YILMAZER Ermenilerin “Yalan Rüzgârı” dizisi haline gelen, 1915 Tehcir olayını “soykırım” kabul ettirme çabaları her geçen sürede başarılı olmayı sürdürüyor. Biden’ın soykırım kelimesini kullanmasının yakıları da devam ediyor. Yankılarının devam etmesi, konuşulması iyiye işarettir. Sorgulayan, araştıran, konuşanların çoğalması sevindirici gelişmeler. Ayrıca fazla konuşulması, tartışılması...

MHP’li Yalçın: Başbakan, “Başkakan” oldu

MHP’li Yalçın: Başbakan, “Başkakan” oldu
24.05.2014
0
A+
A-

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Başbakan Erdoğan’ı gerilimi tırmandırmakla suçlayarak, “Başbakan; cumhurbaşkanlığı seçimlerine sokaklarda tansiyonu tırmandırarak gitme siyasetini özellikle kurgulamaktadır. Aynı gezi olayları sırasında yaptığı gibi şimdi de cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde ince hesaplar peşindedir. Devletin polisini jandarmasını kendi vatandaşının üzerine gönderen yöneticilere yakışan sıfat diktatörlüktür” dedi.

Yalçın çatılarının kiremitten değil bin yıllık kardeşliğin ocağında pişen çelikten olduğunu belirterek, “AKP iktidarının çatısı ise İmralı ve Kandil’den gelen taşeronlarca örüldüğü için akabilir, uçabilir, yıkılabilir” dedi.

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın medyaya yönelik açıklamalarını eleştirdi. Erdoğan’ı gazete ve televizyonları susturarak, muhalif sesleri kısmakla suçlayan Yalçın, “Başbakan, 21. yüzyılın en önemli fenomenlerinden olan internet ve sosyal medyayı hesaba katmamıştır. Sosyal medyanın kitleler ve özellikle gençler üzerindeki etkisi karşısında şaşkına dönen Erdoğan, bu konuda da sınırlamalar getirmek için çırpınmıştır.

 

Başbakan’ın twitter, facebook, youtube gibi sosyal medya kanallarına savaş açmasının arkasında, bunları zapturapt altına alma telaşı yatmaktadır” dedi. Erdoğan’ın “140 karakter yazınca kendilerini dünyayı kurtaran adam zannederler” sözüyle sosyal medya ve kullanıcılarını küçümsediğini belirten Yalçın, Başbakan’ı normal düşünme kabiliyetini yitirmekle suçladı. Cumhurbaşkanlığı seçimleri yaklaştıkça söylemlerin sertleşeceğine vurgu yapan Yalçın, Erdoğan’ın ayrıştırıcı politika yaptığını savundu. Erdoğan’ın çatı cumhurbaşkanı adayı önerisinden memnun kalmadığını ifade eden Yalçın, “Çatımıza taş atan Başbakan Erdoğan ve avenesi bilmelidir ki bizim çatımız kiremitten yapılmamış, bin yıllık kardeşliğin ocağında pişerek çelikleşmiş bir iradeyle örülmüştür. Bizim çatımızı millet inşa etmiştir. AKP iktidarının çatısı ise İmralı ve Kandil’den gelen taşeronlarca örüldüğü için akabilir, uçabilir, yıkılabilir” dedi.

 

-“AKP İKTİDARINDA BAŞBAKAN, BAŞKAKAN OLMUŞTUR”-

 

Başbakan Erdoğan’ın konuşmasında yüzüne tükürüleceklerden de bahsettiğini anımsatan Yalçın, “Aslında yüzüne tükürülmesi gerekenler, bir süre önce Soma ile ilgili Meclise gelen önergeyi reddeden, şimdi de sorumluluktan kaçan zihniyetin sahipleridir” diye konuştu. Erdoğan’ı gerilimi tırmandırmakta suçlayan Yalçın, sözlerine şöyle devam etti:

“Okmeydanı’ndaki olayları kast ederek “Polisin eli kolu bağlı mı kalacak?’ diyen Erdoğan, güvenlik güçlerini hem tahrik hem teşvik etmektedir. Bu sorumsuzca açıklamalar, vatandaşla polisi karşı karşıya getirecek cinstendir. Erdoğan’ın huşuneti yüzünden sürekli tırmanan gerilim, masum vatandaşların canına mal olmaktadır. Erdoğan gerdikçe germekte, sokaklar da savaş alanına dönmektedir.

 

Başbakan; cumhurbaşkanlığı seçimlerine sokaklarda tansiyonu tırmandırarak gitme siyasetini özellikle kurgulamaktadır. Aynı gezi olayları sırasında yaptığı gibi şimdi de cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde ince hesaplar peşindedir. Devletin polisini jandarmasını kendi vatandaşının üzerine gönderen yöneticilere yakışan sıfat diktatörlüktür. Başbakan Erdoğan, ne düzen, ne ölçü, ne teamül, ne gelenek, ne de siyasi adap tanımaktadır.

Önceki gün TOBB’da yaptığı konuşmayı diğer siyasi parti temsilcileri sabırla dinlemiş, ancak kendisi başkalarını dinleme nezaketini göstermeyerek salonu terk etmiştir. Erdoğan kendisi çalıp söylemeyi yeğlemekte, kimsenin sözüne itibar etmemekte, kimseyi kale almamaktadır. Erdoğan partisinin yandaşları dışındaki herkesi itip kakmaktadır. Bu haliyle AKP iktidarında Başbakan, Başkakan olmuştur.”

 

-BAŞBAKAN AĞUSTOS AYI GELMEDEN PSİKİYATRA GİTMELİ-

 

Başbakan’ın her konuda fetva verdiğini iddia eden Yalçın, ırk ve millet gibi kavramların didiklenerek, vatandaşların bıktırıldığını savundu. AK Parti’nin iktidarı döneminde bulandırılmadık berrak suyun bırakılmadığını öne süren Yalçın, “Onun asıl niyeti bellidir. İçinde Türk adının ve Türk milletinin olmadığı teokratik bir saltanat rejimi kurmak derdindedir. Hâkimiyeti Türklerin elinden alıp belirsiz odaklara, Yasin El Kadılara ve onun hempalarına teslim etmek hesabındadır” dedi. Erdoğan’ın Yeni Türkiye söyleminin altında teokratik-oligarşik düzen yattığını savunan Yalçın, eleştirilerine şu ifadelerle devam etti:

“O; demokrat Tayyip değil, “Mele Recep”tir.

Tayyip Erdoğan iktidara gelinceye kadar, bölücü unsurlar dışında Türk milletini 36 ayrı etnik unsura bölme cüretini gösteren hiçbir Başbakan çıkmamıştır.

Hiçbir Başbakan, Türk milleti demekten utanmamıştır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin hiçbir Başbakan’ı, Türk adını kullanırken onu bir etnik unsur olarak görme ayıbına ve dalaletine saplanmamıştır.

Türk milleti kendisine şöyle sormaktadır:

“Ey Tayyip Erdoğan! Şimdi sen, çoğunluk tarafından istenmediğin hâlde hangi yüz ve cüretle Türk milletinin başına cumhurbaşkanı olarak geçmek istiyorsun?

Hangi 77 milyonu kucaklamaktan söz ediyorsun?

Sen aslında 77 milyonu kazıklamak istiyorsun!”

Sayın Başbakan Ağustos ayı gelmeden bir an önce iyi bir psikiyatra gitmeli tedavi görmelidir. Zira bu terazi bu sıkleti çekmeyecek ve Köşk hayali kurarken çatı formülünün yarattığı travma kendisini yiyip bitirecektir. Bundan en büyük zararı da halk görecektir. Halk, onun yaptıklarını asla unutmayacak ve elbette arkasından hayır duası da etmeyecektir. Bir gün muhtemelen Erdoğan’ın arkasından şöyle denecektir:

Ne kendi etti rahat,

Ne halka verdi huzur.

Yıkıldı gitti cihandan,

Dayansın ehl-i kubur.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.