ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN SOMA ŞEHİTLERİ İÇİN MEVLÜT

Bu haber 16 Mayıs 2014 - 17:47 'de eklendi ve 791 kez görüntülendi.

Ülkü Ocakları Soma’da meydana gelen faciada şehit olan maden işçileri için Türkiye genelinde mevlit okuttu.

Manisa’nın Soma ilçesinde maden ocağında yaşanan patlama sonucu şehadet mertebesine erişen işçilerimiz için, İl, İlçe ve Belde Ocaklarımız tarafından Mevlit okutuldu. Yerin yüzlerce metre altında mahsur kalan ve hala haber alınamayan işçilerimiz için dualar edildi.
Maden ocaklarında fedakarca zor şartlar altında çalışan madenci kardeşlerimizin, Soma’da yaşamış olduğu bu elim ve üzüntü verici olaydan ötürü Türkiye’nin dört bir yanındaki İl ve İlçe Ocaklarımız tarafından dualar edildi, Mevlid-i Şerifler okutuldu.

Okunan Mevlid-i Şerif’lerin ardından açıklama yapılırken, Soma İlçesi’ndeki maden ocağında meydana gelen patlama nedeniyle çok sayıda maden işçimizin şehit olduğunun ve çok sayıda işçimizin de maden ocağında mahsur kaldığının haberini büyük bir üzüntüyle aldıklarını, bu felaketin 76 milyonun yüreğine ateş düşürdüğünü belirtildi.

Türk Milleti’ni çok derinden etkileyen bu büyük felaketin nasıl meydana geldiğinin ve sonrasında yaşanan olayların en kısa süre içerisinde yetkili merciler tarafından aydınlatılması gerektiğini ifade eden İl ve İlçe Ocak Başkanlıklarımız, madenden yaralı olarak kurtarılan işçilerimize de acil şifalar diledi.
Meydana gelmiş olan bu felaket nedeni ile, ulusal yas gününde Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından düzenlenmesi planlanan tüm etkinlikler askıya alındı.
Son olarak, yaşanan bu felaketin bütün yönleriyle araştırılıp, aydınlatılması; sorumluların derhal cezalandırılması ve bundan sonra yaşanabilecek olan hadiselerin önlenmesi adına ivedilikle gereken tedbirlerin alınması için yetkilileri göreve davet ediyoruz.

Hayatlarını kaybeden madencilerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Başta şehit olan maden işçilerimizin aileleri olmak üzere yüce Türk Milletine sabır ve baş sağlığı diliyor, maden altında mahsur kalan işçilerimizin sağ salim çıkarılarak ailelerine kavuşmalarını Cenab-ı Allah’tan temenni ediyoruz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments