AÇILIM PAKETLERİ ÜLKEYİ PARÇALIYOR

Bu haber 30 Haziran 2014 - 14:19 'de eklendi ve 601 kez görüntülendi.

Milliyetçi Hareket Partisi Tokat Milletvekili Dr. Reşat DOĞRU, “Doğu ve Güneydoğu illerimizin bazılarında terör örgütü, her geçen gün güçlenmeye, kanun tanımamaya devletimizi yok etmeye devam ediyor. Açılımlar adı altında sunulan çözüm önerilerinin de ülkemizi dağıtmakta olduğu görülüyor” dedi. 

 

Açılım sürecini eleştiren Doğru şunları kaydetti, Önümüzdeki günlerde TBMM’ ne sunulacak olan açılımla ilgili kanun tasarısı, bölücü terör örgütünün taleplerinin yerine getirilmekte olduğunun görülmesi gerekiyor. Her gün yeni yeni tavizler verilmekte, ancak isteklerde bitmemektedir.

 

İsteklerinin bitmeyeceğinin bağımsızlık kazanıncaya kadar devam edeceği maalesef AKP iktidarınca görülmüyor yahut ta göz ardı ediliyor.  Siyasallaşan terör örgütü sonuçta, Katil Apo’nun serbest bırakılmasını ve geçmişin unutulmasını istiyor.

Çözüm aldatmacası ile devletin ulus bağlantısı koparılmış, binlerce PKK ve terör yandaşı, merkezi yönetime karşı BDP +HDP çatısı altında bütün kitle örgütlerinin yönetiminde ve yerel yönetimlerde, her yerde örgütlenmişlerdir. Büyük bir hazırlık yapılmaktadır. Seçimle iş başına gelen Diyarbakır, Van, Mardin, Ağrı gibi şehirlerde ki belediyelerde etnik kültürel, özerklik inşası yapılmaktadır.

 

Ancak unutulan gerçek, Atatürk ve arkadaşları Türkiye Cumhuriyeti Devletini çok ağır şartlar altında kurmuşlar ve bizlere emanet etmişlerdir. Emanete nasıl hıyanet edersiniz. Emanet Türk gençliğine verilmiş olup, gelecek nesillere de sağlam şekilde bırakılmalıdır. Kurtuluş savaşında Çanakkale Boğazında vatan için şehit olan insanların haklarını nasıl ödeyeceğiz.

 

Herkesin olayları çok iyi değerlendirmesi gerekmektedir. Gözlerimizi açma zamanı gelmemiş midir?

Hükümetin çözüm paketi adı altında getirmeye çalıştığı demokrasi paketi, AKP iktidarının Cumhurbaşkanlığı seçim öncesi teröristlere verdiği çok önemli bir tavizdir. Bu doğru değildir. Bu paketlerle ülkemiz bölünmeye doğru daha hızlı gidecektir. Bu paketi  Türk toplumu red etmelidir.  İhanet şebekelerine izin verilmemelidir. Büyük Atatürk’ün “Ne Mutlu Türk’üm Diyene” sözüne herkesin sarılması, kardeşliğimizin daha fazla güçlendirilmesi gerekir.

Bölünme, parçalanma ve düşmanlıkların nelere sebep olduğu etraf ülkelere bakılınca görülebilecektir.

Bugün Suriye. Irak parçalanıyor. Oralarda kan akıyor, Türk milletinin soydaşları, kardeşleri perişan bir şekilde bulunuyorsa bunun müsebbibinin batı ve onun taşeronu AKP iktidarı olduğu unutulmamalıdır. Kardeşliğin bozulmasında, dağılmadan çok zarar görürüz. Ancak çok geç kalmış olacağız.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al