TÜRK MİLLETİNİN ÇATI ADAYI İHSANOĞLU

Bu haber 04 Temmuz 2014 - 15:36 'de eklendi ve 649 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, “Bir vesayet sistemi yok edilmişse, yeni bir vesayeti de kimse istemiyor. Benim halktan edindiğim intiba bu. Bir vesayet sistemi bitmişse yenisinin kurulmasına da ihtiyaç yoktur.” dedi.

Sabah saatlerinde Trabzon’a gelen cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, İskenderpaşa Camii’nde kıldığı cuma namazından sonra vatandaşla buluştu. Camiden meydana yürüyen İhsanoğlu, vatandaşla selamlaştı ve sorulan sorulara cevap verdi.
Uzun Sokak girişinde alkışlarla karşılaşan İhsanoğlu, bazı işyerlerine girerek esnafla ayaküstü sohbet etti.

Kunduracılar Caddesi’nde bir kuyumcu dükkanını ziyaret eden İhsanoğlu’na bir vatandaş, Başbakan Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı sürecine doğru ilerleyen siyasi hayatının yeni bir vesayete sebep olduğunu söyledi. Bunun üzerine İhsanoğlu, “Millet bunun farkında olduğunu gösterecek ve demokrasinin önünü açacak. Bir vesayet sistemi yok edilmişse, yeni bir vesayeti de kimse istemiyor. Benim halktan edindiğim intiba bu. Bir vesayet sistemi bitmişse yenisinin kurulmasına da ihtiyaç yoktur.” karşılığını verdi.

İhsanoğlu’na esnaf ziyaretinde MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın ve CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu başta olmak üzere cumhurbaşkanlığı adaylığına destek veren partilerin il başkanları ve yöneticileri eşlik etti. Cumhurbaşkanı adayı İhsanoğlu’na Uzun Sokak’ta Trabzonspor kaşkolu hediye edildi.

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, yurt gezilerini sürdürüyor

Cumhurbaşkanlığı seçim çalışmaları için eşi Füsun İhsanoğlu ile uçakla Trabzon’a giden İhsanoğlu’nu, Trabzon Havalimanı’nda CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu, MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, CHP İl Başkanı Yavuz Karan, MHP İl Başkanı Muammer Demeli, DSP İl Başkanı Hadiye Solmaz ve partililer çiçeklerle karşıladı.

Kısa süre havalimanında VIP salonunda dinlenen İhsanoğlu, daha sonra üzerinde “Türkiye’nin Cumhurbaşkanı” yazılı otobüse bindi.

İhsanoğlu, daha sonra kendisini takip eden konvoy ile Karadeniz Sahil Yolu güzergahını kullanıp Beşirli Mahallesi’ne kadar gitti, ardından kent merkezinde konaklayacağı otele geldi.

Şehir turu sırasında vatandaşlar, ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak İhsanoğlu’na sevgi gösterisinde bulundu. İhsanoğlu da otobüsün camından el sallayarak vatandaşları selamladı.

İhsanoğlu, şehir turunun ardından İskenderpaşa Camii’nde cuma namazını kıldı ve Uzun Sokak’ta vatandaşlarla sohbetin ardından saat 15.00’te kanaat önderleriyle toplantı yaptı. Akçaabat’ta da iftara katıldı.

BUGÜN SAKARYA’DA

İhsanoğlu, bugün de Sakarya’ya gidecek. İhsanoğlu, Sakarya’da kanaat önderleri toplantısına katılacak, Şemsiyelipark Caddesi’nde Sakaryalılar’la sohbet edecek ve Hanedan tesislerinde 3 bin kişiyle birlikte iftarını açacak.

İhsanoğlu, Pazartesi günü Aydın’da, Salı günü Ankara’da, Çarşamba günü Antalya ve Isparta’da olacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al