GÖKTÜRKLER ÜZERİNE

Celil Altınbilek

BİR ZAMANLAR KIBRIS…

Atilla ÇİLİNGİR

TARİHİ ÇARPITMAK KİMSEYE BİR ŞEY KAZANDIRMAZ

Bu haber 30 Kasım 2014 - 19:35 'de eklendi ve 651 kez görüntülendi.

MHP Lideri Bahçeli, ‘Dersim’ tartışmalarının bitmesi için Rus arşivlerinin açılmasını teklif etti

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Seyit Rıza meselesinin tam anlaşılabilmesi için Rus arşivlerinin açılması gerektiğini söyledi. Bahçeli, “Aksi takdirde her şey yavan kalır. Eğer sorunu çözmek istiyorsak mesele ancak bu şekilde çözülür ve gerçekler ancak bu şekilde ortaya çıkabilir. Aksi takdirde tarihi çarpıtarak bugün malzeme yapmak kimseye bir şey kazandırmaz. Hele ki tarihi çarpıtma konusunda ustalık belgesi olanlara” dedi. 

MHP Genel Başkanı Bahçeli Malatya'da

BAHÇELİ, “Erdoğan da, Davutoğlu da çok konuşan adamlar. Dikkat ediyor musunuz? Meclis’te AKP grup toplantısı olmadığı zaman Meclis ne kadar huzurlu ve ne kadar rahat. Aslında Cumhurbaşkanı’nın da biraz dinlenmesinde fayda var. Bin odalı sarayda dinlenebilirler. Her odasında bir gün dinlenseler 3 yıl yapar. Millet de biraz nefes alır” diye konuştu.

 

MHP olarak 17 – 25 Aralık tarihleri arasını “yolsuzlukla mücadele haftası” ilan edeceklerini açıklayan Bahçeli, bu 9 günlük sürede 9 önemli kentimizde konferanslar verileceğini, yolsuzluğun iktidarı nasıl sardığının detaylı bir şekilde anlatılacağını söyledi. Bahçeli, bu süre içinde yolsuzluğu ve iktidarın yolsuzluk olaylarını da anlatan el kitapçıkları basılıp dağıtılacağını, ilanlar ve reklamlar verileceğini anlattı.

 

Metin Özkan’ın haberi… 

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun  “Yüreğin yetiyorsa Ankara’da söylediklerini Tunceli’de de söyle” restini “Gördüm” diyerek jet bir Tunceli ziyaretiyle yanıtlayan MHP Lideri Devlet Bahçeli, Tunceli ziyareti dönüşü gazetecilerle yaptığı sohbet toplantısında çok önemli açıklamalar yaptı.

 

17-25 Aralık yolsuzluklarından – İtibar değil israf abidesi Kaç-Ak Saraya, MHP’nin Büyük kongre sloganlarından – Alevi vatandaşların sorunlarının çözümü için önerdiği 10 maddeye kadar her şeyi bir-bir açıkladı.

 

 

İşte o sohbetin notları;

TUNCELİ’YE İLK ZİYERETİM DEĞİL

 

Tunceli’ye ilk olarak Fırat Üniversitesi’nin bir toplantısı için 1979 yılında gitmiştim. O zaman üniversitede Asistanlar Derneği Başkanıydım..

 

TUNCELİ ASLA KAYBEDİLEMEZ

Tunceli çok değişmiş. Özellikle de imar açısından. Ziyaretimiz esnasında sizler de gördünüz, Tunceli tabiat harikası çok güzel bir vilayetimiz. Tunceli de iki ayrı görüntü var. Bu görüntülerden birisi ihtişamlı Tunceli dağları, bir diğeri ise bu ihtişamın yani dağların suya yansıması! Tunceli kaybedilmemesi ve asla kaybetmeyeceğimiz bir yer.

 

ALEVİ KARDEŞLERİMİZİN SORUNLARI ÇÖZÜLSÜN YETER

 

Cami de bizim Cemevi de. Yavuz da bizim, Şah İsmail de. Ayrımız-gayrımız yoktur. Biz biriz. Bayrağımız bir, bayramımız bir. Biz büyük bir Türk ailesiyiz. Bizim Alevilikle ilgili açıkladığımız 10 maddelik önerimiz ortada. Bunu okusalar burada bizim Alevilerle ilgili bir meselemiz olmadığını görürler. Tunceli’de tek Cemevi var. Biz bu sorunların çözülmesi için önerilerimizi ortaya koyduk. Onlar bizi kabul etmiyorsa bu bizim yaklaşımımızı değiştirmez yeter ki onlar huzurlu olsun. Yeter ki Alevi kardeşlerimizin sorunları çözülsün.

 

 

ÇOCUKLARA YAVUZ İSMAİL ADI VERİLSİN

 

Aslında olabilseydi söyleyecektik. Bu konuda geçmişten gelen tartışmaların aşılması için genç kuşaklara da görev düşüyor. Kaynaşmanın sağlanması için ben bir öneride bulunacaktım. Bundan sonra çocuklara “Yavuz İsmail” adını birlikte verebilirler. Yani Yavuz Selim ve Şah İsmail. Bu İsmail Selim de olabilir. Bu şekilde artık toplumda geçmişten gelen bu konuda kaynaşma sağlanmalı.

 

RUS ARŞİVLERİ

 

Sözüm etnik ve mezhep kışkırtıcılığına alenen soyunmuş, bölücülüğün fikren ve fiilen tesir ve telkini altında olanlara. Seyit Rıza meselesinin tam anlaşılabilmesi için Rus arşivlerinin açılması gerekir. Aksi takdirde her şey yavan kalır. Eğer sorunu çözmek istiyorsak mesele ancak bu şekilde çözülür ve gerçekler ancak bu şekilde ortaya çıkabilir. Aksi takdirde tarihi çarpıtarak bu gün malzeme yapmak kimseye bir şey kazandırmaz. Hele ki tarihi çarpıtma konusunda ustalık belgesi olanlara.

 

17 – 25 ARALIK TARİHLERİNDE YOLSUZLUK HAFTASI DÜZENLEYECEĞİZ

 

MHP olarak 17 – 25 Aralık tarihleri arasını “yolsuzlukla mücadele haftası” ilan ediyoruz. Bu 9 günlük sürede 9 önemli kentimizde arkadaşlarımız konferanslar verecekler. Yolsuzluğu anlatacaklar, neden kaynaklandığını, iktidarı nasıl sardığını detaylı bir şekilde anlatacaklar ve tabii ki yolsuzlukla mücadelenin zorunluluğunu da dile getirecekler. Bu süre içinde yolsuzluğu ve iktidarın yolsuzluk olaylarını da anlatan el kitapçıkları basılıp dağıtılacak, ilanlar ve reklamlar verilecek.

 

BÜYÜK KONGREMİZİN SLOGANI “TÜRKİYE’NİN KALBİ” OLACAK

 

Kongre sürecimiz başladı. İl kongrelerimiz yeni yılla birlikte başlıyor. Kongrelerimizde “Türkiye’nin kalbi burada atıyor” sloganını kullanacağız. Birçok slogan olacak ama içinde Türkiye’nin olduğu kırık parçalanmış bir kalp ve ortasına uzanan bir ok. Bu kalp atmalı Türkiye’nin birlik ve bütünlüğü için, bu kalp atmaz ve durursa o zaman ülkemiz ve milletimiz için felaket olur.

 

AÇIKOTURUM OLURSA, FİNALİNİ BİZ YAPARIZ.

 

MHP Lideri Bahçeli, Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderlerle açık oturum yapma konusunda Başbakan’a çağrıda bulunduğunu anımsatan gazetecilerin, “Siz de böyle bir açık oturuma katılır mısınız” sorusu üzerine, “İkisi bir çıksın da bakalım kim kazanacak. Biz finali yaparız artık” dedi.

 

BİN ODADA İKİ YIL DİNLENSİN

 

Erdoğan da, Davutoğlu da çok konuşan adamlar. Dikkat ediyor musunuz? Meclis’te AKP grup toplantısı olmadığı zaman Meclis ne kadar huzurlu ve ne kadar rahat!  Aslında Cumhurbaşkanı’nın da biraz dinlenmesinde fayda var. Bin odalı sarayda dinlenebilirler. Her odasında bir gün dinlenseler 3 yıl yapar. Millet de biraz nefes alır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.