Ortadoğu Gazetesi yenilendi

Bu haber 08 Eylül 2018 - 13:26 'de eklendi ve 1.623 kez görüntülendi.

Ortadoğu Gazetesi bugün ‘Yenilendik, değişmedik’ sürmanşetiyle çıktı. Gazete mizanpajından haber sunumuna kadar yeni  görüntüyle okuyucularıyla buluştu. Ortadoğu Gazetesi’nin sürmanşetinde yer alan değişimin anlatıldığı yazı şöyle:
Gazetemizin kurucusu merhum Zeki Saraçoğlu’nun aramızdan ayrılışından 12 yıl sonra, ‘O’nun emanetine sahip çıkarak, çizdiği ilkelerden ayrılmadan Belkıs Saraçoğlu’nun liderliğinde gazetemizi yenileme kararı aldık.
Bu bayrağı bir adım daha ileriye taşıma gayretimizin sonucu olan yeni tasarımımızla siz değerli okurlarımızla yeni bir başlangıç yapmak istiyoruz. Gazetemiz her haliyle yenilendi. Gazeteci kadrosu, baskı teknolojisi, tasarımı ve haberleri sunum tekniğimiz değişti.
İnternet haber sitemizi de yenileyerek, sosyal medya çalışmalarını da genişleterek sizlerle daha fazla ve daha çok alanda birlikte olacağız.
ÖZDE DEĞİL SUNUMDA YENİLİK
Bu yenilenme, özde değil teknikte, tasarımda, sunumda yeniliktir. Şurası açıktır ki, çağın gereklerine uyum sağlayamayanlar başarılı olamaz ve ayakta kalamazlar.
Bilim; tarihte eşi benzeri görülmemiş bir biçimde yenilikleri kartopu gibi büyüterek insanlığın hizmetine sunuyor. Bunun sonucu olarak da, teknoloji değişiyor, dünyaya bakış açısı değişiyor. Böylesi bir devinim içinde bizim yerimizde saymamız beklenemezdi.
YENİLİKLERE YELKEN AÇTIK
Ortadoğu Gazetesi, bugün yeni başlangıçla, yeniliklere yelken açıyor. Özümüzü koruyarak, kuruluş ilkelerimize sımsıkı sarılarak yolumuza devam edeceğiz. Türk basınının öncü  gazetecilerinden olan ve 1972 yılında Ortadoğu Gazetesi’ni kuran Zeki Saraçoğlu, izlediği yayın politikası ile gazetecilik ilkelerine bağlılığın yanı sıra milliyetçi ve vatansever duruşuyla da örnek oluşturdu. Merhum Alparslan Türkeş’in adını koyduğu ve ilkelerinden ödün vermeden 46 yıldır kesintisiz bir biçimde yayın hayatını sürdüren Ortadoğu Gazetesi, bugün bu milliyetçi duruşundan ödün vermeyecek. Ortadoğu, yeni dönemde de, olaylara tarafsız ve ilkeli habercilik anlayışıyla yaklaşacak, yorum ve değerlendirmelerinde ise milliyetçi duruşunu koruyacak.
Milliyetçiliğimizin temel ilkelerini,
-Dil,
-Kültür-töre
-Tarih
-Vatan
-Devlet
oluşturmaktadır.
GAZETECİLİK İLKELERİMİZ
Biz bir gazeteyiz. Haberi doğru biçimde sizlere sunmak temel görevimiz. Görevimizi yerine getirirken gazetecilik ilkelerinden ödün vermemiz beklenmemelidir.
Gazetecilik ilkelerimizi ve ahlak
anlayışımızı kararlılıkla ilan ediyoruz:
-Haber ve bilgi, eğilip
bükülmeden ve karartma
uygulamadan verilecek
-Haber alma, haber verme
hakkına saygı gösterilecek
-İnsan hakları ile ilgili evrensel
değerlere ve Anayasa’ya uyulacak
-Şövenizme, dinsel ve etnik
ayrımcılığa karşı çıkılacak
-Çevreci olunacak, ekolojik
dengeye, doğaya ve tarihe değer
verilecek
-Pornografiye, küfre, hakarete
başvurulmayacak
-Kimsenin özel hayatına
müdahale edilmeyecek
-Hiç kimse cinsiyeti ya da cinsel
tercihleri nedeniyle aşağılanmayacak
-Haberlerde dengeli, tutarlı bir yol
izlenecek
-Yurtsever bir anlayışla cumhuriyetin
kazanımlarına sahip çıkılacak
-Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı kalınacak
BİZİ VAR EDEN OKURLARIMIZDIR
Gazetemizin sahibesi Belkıs Saraçoğlu’nun cesaretle attığı adıma, Ahmet Çelik ve Tarık Tavadoğlu yönetiminde kurulan gazeteci kadromuzun çabalarına destek vereceğinize inanıyoruz. Yatırım kararı alanlar cesur girişimcilerdir, olayların hikayesini habere dönüştürenler gazetecilerdir, üzerinde haberlere yer verilmiş kağıt destelerini gazete yapanlar da okurlardır. Siz değerli okurlarımızla var olduk, sizlerle var olmaya devam edeceğiz.
ORTADOĞU

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments

takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al