ATTİLA

Asena Kınacı Moral

ZİYA GÖKALP

Kenan Eroğlu

Semih Yalçın’dan Hasan Karakaya’ya İkinci Açık Mektup

Bu haber 10 Nisan 2014 - 16:30 'de eklendi ve 900 kez görüntülendi.

Semih Yalçın: Her bozkurt işareti yapanı, her üç hilalli bayrağı taşıyanı MHP’li sayacaksanız, AKP’nin mitinglerinde kasıtlı olarak açılan üç hilalli bayrak altında “Başbakan’ım seninleyiz.” diye bağıran “düzmece MHP’liler”e ne diyeceksiniz?

yazir86215b325

MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. E. Semih Yalçın, 30 Mart Mahalli İdare Seçimlerinden sonra MHP’ye yönelik sert ve maksadını aşan yazı ve yorumlara devam eden Yeni Akit Gazetesi yazarıHasan Karakaya’ya, “Biliniz ki MHP’ye karşı kullandığınız saldırgan, sövgü dolu, edepsiz ve hayâsız üslubun hesabı ahrete kalmayacak. ” diyerek sert bir açık mektup ile cevap vermişti. Hasan Karakaya ise köşesinden verdiği hakaret kelimeleri de içeren cevabında “Ben “MHP’nin duruşu”na ve “CHP’den yediği kazığa” bakıyorum… Hadi söyleyin Semih Bey; “CHP’den kazık” yediniz mi, yemediniz mi?..”diyerek aslında mevcut olmayan ama Karakaya tarafından varmış gibi ima edilen bir MHP-CHP Seçim işbirliğinden bahsetmişti.

MHP Genel Başkanı Prof. Dr. E. Semih Yalçın, bugün yine Hasan Karakaya’nın bu yeni iddialarına cevap verdi. Yalçın’ın açık mektubu şu şekilde:

Sayın Hasan Karakaya,

Mektubuma köşenizden verdiğiniz cevapta, şereften söz ediyorsunuz. Şeref kelimesi sizin kaleminize ve kelamınıza yakışmadığı gibi, kıratınıza da uymuyor.

MHP ve Ülkücü düşmanlığını cinnet derecesine vardırarak onu çoktan kaybettiniz.

Israrla yerel seçimlerde MHP-CHP ittifakı varmış gibi göstererek partimizi karalamaya çalışıyorsunuz.

CHP’nin “devşirme” Ankara belediye başkan adayının kaybetmesi yüzünden ana muhalefet partisinin yaptığı manipülatif eylemleri MHP ile ilişkilendirmek istiyorsunuz.

MHP ile uzaktan yakından ilgisi olmayan insanların sokak hareketlerini MHP’ye yamamaya çabalıyorsunuz.

Her bozkurt işareti yapanı, her üç hilalli bayrağı taşıyanı MHP’li sayacaksanız, AKP’nin mitinglerinde kasıtlı olarak açılan üç hilalli bayrak altında “Başbakan’ım seninleyiz.” diye bağıran “düzmece MHP’liler”e ne diyeceksiniz?

Bütün bunların manipülasyon ve algı yönetimi çabalarının bir parçası olduğunu siz de bal gibi biliyorsunuz.

Zaten peşine düştüğünüz iktidarın başı da Salı günü yaptığı grup konuşmasında “CHP’nin Ankara’daki MHP’li başkan adayı” tabirini kullanarak aynı algıyı kamuoyunda yerleştirme gayretini sürdürdü.

Size merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in bir sözünü hatırlatayım. Sağlığında başka partilere kapılanıp da hâlâ “Ben Ülkücüyüm.” diyenler hatırlatıldığında şöyle demişti Türkeş Bey: “Ne Ülkücüsü? Ülkücü dediğin MHP’de olur!”

Başka partilerde siyaset yapanların MHP ile ilgisi kalmadığını aslında siz de iyi biliyorsunuz da itiraf etmek işinize gelmiyor.

“Gençken Ülkücülerle beraber namaz kılıyorduk.” diyerek dindarlıkla övünmenize, Ülkücülerin vecibelerini yerine getirmeyip dinden uzaklaştığını ima etmenize gelince…

Ülkücüler; eskisi gibi imanlı, ihlaslı gençler olarak davalarına sahip çıkmaya, rıza-yı bâriyi gözetmeye devam ediyorlar elhamdülillah.

Ancak namazlarını niyazlarını sizin gibi gazete sayfalarında ve siyaset mahfillerinde propaganda ve şişinme vasıtası yaparak ifsat etmiyorlar.

Eğer yazılarınızda göstermeye çalıştığınız gibi hakkaniyet ve cesaret sahibiyseniz, bu mektubumu köşenizde olduğu gibi yayınlarsınız.

Sizi iktidar tarafından kirletilmiş vicdanınızla baş başa bırakıyorum.

10.04.2014
E. Semih YALÇIN
MHP Genel Başkan Yardımcısı

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Comments
mahmutbey araç kiralamabaşakşehir evden eve nakliyat