DOLAR
8,2889
EURO
10,1066
ALTIN
489,03
BIST
1.445
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
20°C
İstanbul
20°C
Az Bulutlu
Çarşamba Az Bulutlu
22°C
Perşembe Az Bulutlu
23°C
Cuma Az Bulutlu
25°C
Cumartesi Az Bulutlu
26°C
BİR DAĞ DAHA GÖÇTÜ  Kenan EROĞLU (Celal Doğru’nun Ardından)  Çok değerli arkadaşım, kardeşim Celal Doğru’nun vefatı üzerine bir yazı yazmak pek aklıma gelmezdi. O hastaydı ve yatıyordu, fakat vefat edeceğini üzerine konduramıyorduk.   Ne diyelim Allah Rahmet eylesin.  1970’li yıllarda “Genç Ülkücüler Teşkilatı”nda ben yönetim kurulunda görev yaparken kendisiyle tanışmış,n1971 den itibaren arkadaşlığımızı...
YENİ ANAYASA YAZILIRKEN Fahrettin Masum BUDAK     Bir süreden beri, bazı partilerde yeni bir anayasaya ihtiyaç olduğuna dair  görüş beyanatları duymaya ve bu demeçleri gazetelerde okumaya başlamıştık. Bu doğrultuda MHP ile AKP’nin biraz daha  ön alarak yeni anayasa taslakları hazırlamak için kolları sıvadıkları gelen haberler arasındaydı. Nitekim bunun sözde kalmadığını ve ete...
 YUNAN İTTİFAKI VOLKAN YAŞAR BERBER         23 ocak 1913 tarihinde sadrazamlığa getirilen Mahmut Şevket Paşa, Balkan savaşının lehte netice vermeyeceğini sezerek kişisel gayretlerde bulunmuştur. Yıldız sarayında Maliye nazırı ile beraber ön istişaresini yaptıktan sonra diğer nazırlarla beraber topluca yemek yerler. Nazırlar odasında toplanılarak ilk defa bilahare kendileri Yunan ittifakı metnini açık...
ZİYA GÖKALPLE İLGİLİ ANILAR  Kenan EROĞLU               Büyük mütefekkirimiz Ziya Gökalp konusuna devam ediyoruz.               Daha önce de belirttim. Ziya Gökalp gibi büyük bir düşünürümüzü ne yazık ki yeteri kadar tanıyamıyoruz. Onun vefatından sonra 20 yılı geçkin bir süre kendisinin neredeyse unutulmaya terk edildiğini, hatta ders kitabı olarak yazdığı bazı eserlerinin basılmak...

Semih Yalçın’dan Hasan Karakaya’ya İkinci Açık Mektup

Semih Yalçın’dan Hasan Karakaya’ya İkinci Açık Mektup

Semih Yalçın: Her bozkurt işareti yapanı, her üç hilalli bayrağı taşıyanı MHP’li sayacaksanız, AKP’nin mitinglerinde kasıtlı olarak açılan üç hilalli bayrak altında “Başbakan’ım seninleyiz.” diye bağıran “düzmece MHP’liler”e ne diyeceksiniz?

yazir86215b325

MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. E. Semih Yalçın, 30 Mart Mahalli İdare Seçimlerinden sonra MHP’ye yönelik sert ve maksadını aşan yazı ve yorumlara devam eden Yeni Akit Gazetesi yazarıHasan Karakaya’ya, “Biliniz ki MHP’ye karşı kullandığınız saldırgan, sövgü dolu, edepsiz ve hayâsız üslubun hesabı ahrete kalmayacak. ” diyerek sert bir açık mektup ile cevap vermişti. Hasan Karakaya ise köşesinden verdiği hakaret kelimeleri de içeren cevabında “Ben “MHP’nin duruşu”na ve “CHP’den yediği kazığa” bakıyorum… Hadi söyleyin Semih Bey; “CHP’den kazık” yediniz mi, yemediniz mi?..”diyerek aslında mevcut olmayan ama Karakaya tarafından varmış gibi ima edilen bir MHP-CHP Seçim işbirliğinden bahsetmişti.

MHP Genel Başkanı Prof. Dr. E. Semih Yalçın, bugün yine Hasan Karakaya’nın bu yeni iddialarına cevap verdi. Yalçın’ın açık mektubu şu şekilde:

Sayın Hasan Karakaya,

Mektubuma köşenizden verdiğiniz cevapta, şereften söz ediyorsunuz. Şeref kelimesi sizin kaleminize ve kelamınıza yakışmadığı gibi, kıratınıza da uymuyor.

MHP ve Ülkücü düşmanlığını cinnet derecesine vardırarak onu çoktan kaybettiniz.

Israrla yerel seçimlerde MHP-CHP ittifakı varmış gibi göstererek partimizi karalamaya çalışıyorsunuz.

CHP’nin “devşirme” Ankara belediye başkan adayının kaybetmesi yüzünden ana muhalefet partisinin yaptığı manipülatif eylemleri MHP ile ilişkilendirmek istiyorsunuz.

MHP ile uzaktan yakından ilgisi olmayan insanların sokak hareketlerini MHP’ye yamamaya çabalıyorsunuz.

Her bozkurt işareti yapanı, her üç hilalli bayrağı taşıyanı MHP’li sayacaksanız, AKP’nin mitinglerinde kasıtlı olarak açılan üç hilalli bayrak altında “Başbakan’ım seninleyiz.” diye bağıran “düzmece MHP’liler”e ne diyeceksiniz?

Bütün bunların manipülasyon ve algı yönetimi çabalarının bir parçası olduğunu siz de bal gibi biliyorsunuz.

Zaten peşine düştüğünüz iktidarın başı da Salı günü yaptığı grup konuşmasında “CHP’nin Ankara’daki MHP’li başkan adayı” tabirini kullanarak aynı algıyı kamuoyunda yerleştirme gayretini sürdürdü.

Size merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in bir sözünü hatırlatayım. Sağlığında başka partilere kapılanıp da hâlâ “Ben Ülkücüyüm.” diyenler hatırlatıldığında şöyle demişti Türkeş Bey: “Ne Ülkücüsü? Ülkücü dediğin MHP’de olur!”

Başka partilerde siyaset yapanların MHP ile ilgisi kalmadığını aslında siz de iyi biliyorsunuz da itiraf etmek işinize gelmiyor.

“Gençken Ülkücülerle beraber namaz kılıyorduk.” diyerek dindarlıkla övünmenize, Ülkücülerin vecibelerini yerine getirmeyip dinden uzaklaştığını ima etmenize gelince…

Ülkücüler; eskisi gibi imanlı, ihlaslı gençler olarak davalarına sahip çıkmaya, rıza-yı bâriyi gözetmeye devam ediyorlar elhamdülillah.

Ancak namazlarını niyazlarını sizin gibi gazete sayfalarında ve siyaset mahfillerinde propaganda ve şişinme vasıtası yaparak ifsat etmiyorlar.

Eğer yazılarınızda göstermeye çalıştığınız gibi hakkaniyet ve cesaret sahibiyseniz, bu mektubumu köşenizde olduğu gibi yayınlarsınız.

Sizi iktidar tarafından kirletilmiş vicdanınızla baş başa bırakıyorum.

10.04.2014
E. Semih YALÇIN
MHP Genel Başkan Yardımcısı

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.